Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Wystawy

   

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ MALARSTWA BRONISŁAWY RYŚ

     Bronisława Ryś - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, emerytowana nauczycielka. Maluje kwiaty, pejzaże, abstrakcje. Ulubioną techniką malowania jest olej  na płótnie  i płycie.  Artystka w swojej twórczości stara się wyrazić to, co jej w duszy gra. W obrazach ukazuje pozytywne  emocje: radość, światło, ciepło, by wypełniać nimi serca swoich odbiorców. 

    Malarka w swoim życiu  zawodowym i artystycznym posiada liczne  zasługi. Odznaczona została medalem Komisji Edukacji Narodowej. Za twórczość  artystyczną odznaczona Bene Meritus (Słusznie zasłużony), Nike Świętokrzyską, otrzymała list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Kielc. Angażuje się  czynnie w działalność  Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, którego jest wiceprezesem. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Swój  dorobek artystyczny prezentuje na licznych wystawach indywidualnych, poplenerowych, zbiorowych i wirtualnych o zasięgu  krajowym i międzynarodowym.

 

   

 

 

Zapraszamy na wystawę prac Anny Lańczyk

Zapraszamy na wystawę malarstwa

Sławomiry Jambor

     Zapraszamy na wystawę Sławomiry Jambor "Świętokrzyskie klimaty". Pani Sławomira jest geografem, przyrodnikiem oraz plastykiem. Promuje region świętokrzyski poprzez malowanie miniaturek krajobrazów i zabytków świętokrzyskich oraz aniołow świętokrzyskich. Jej ulubiona technika to akryl na drewnie. Należy do Stowarzyszenia Krearte oraz TPSP w Kielcach. Do obejrzenia wystawy zapraszamy w godzinach pracy biblioteki. 

  

 

 

Wystawa fotografiki

Jacek Cholewa

"Imagination nodes"

    Zapraszamy na wystawę fotografiki, którą 14 listopada w naszej bibliotece osobiście otworzył autor - Jacek Cholewa. Fotograf opowiedział o kulisach powstania swoich fotografii, a także o sposobie łączenia tradycyjnego zdjęcia z nowymi technikami komputerowymi.

 

 

 

Finisaż wystawy malarsta

Iwony Ambroszczyk

"Letnie impresje"

     W piątek, 10 listopada Iwona Ambroszczyk zakończyła swoją wystawę w naszej bibliotece. Finisaż wystawy autorka uświetniła loterią, w której można było wylosować jedną z prac pani Iwony. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz emocje związane z udziałem w loterii.

 

 

 

Wystawa okolicznościowa "Suchedniowskie Steny"

z okazji 80. rocznicy produkcji oraz likwidacji

tajnej wytwórni broni w Zakładach Tańskich w Suchedniowie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

 

    Wystawa malarstwa Anny Sokołowskiej

    W dniu 30 czerwca 2023r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż, otwierający wystawę malarstwa Anny Sokołowskiej. Wydarzenie uświetniła recytacja wierszy Krystyny Sokołowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

WERNISAŻ WYSTAWY IWONY AMBROSZCZYK

"MOJE EUROKĄTKI"

 

  W piątek 24 marca 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie Iwona Ambroszczyk otworzyła wystawę swojego malarstwa pt. "Moje Eurokątki". Artystka łączy w swej pasji zamiłowanie do malarstwa i podróży, a jej obrazy są pamiątką, wspomnieniem z odwiedzonych miejsc.

   Zapraszamy do odwiedzania wystawy do 17 maja 2023 roku w godzinach pracy biblioteki.

 


 

   

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

w Suchedniowie

zaprasza

na wystawę malarstwa  Iwony Ambroszczyk

pt.”Moje Eurokątki”

24 marca   -  17 maja  2023 roku

/Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki/

Wernisaż wystawy dnia 24 marca 2023 r. o godz. 17.00

 

             Iwona Ambroszczyk-mieszka i pracuje w Końskich. Jest nauczycielką języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym. Z zamiłowania artystka. Jej ulubioną techniką jest pastel suchy oraz malarstwo na szkle. Cykl "Moje Eurokątki" łączy pasję malarstwa oraz podróżowania. Prace autorki prezentowane były na indywidualnych wystawach malarskich: Opatów (2016), Gabrielnia (2018), Ciekoty (2019), Kielce (2022), Inowłódz (2022), Końskie (2022) oraz na licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych.   

       

 

 

Wystawa fotograficzna Krystyny Sasal

 

 

 

 

Finisaż wystawy malarsta

Iwony Ambroszczyk

"Letnie impresje"

     W piątek, 10 listopada Iwona Ambroszczyk zakończyła swoją wystawę w naszej bibliotece. Finisaż wystawy autorka uświetniła loterią, w której można było wylosować jedną z prac pani Iwony. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz emocje związane z udziałem w loterii.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny