Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Gry i konkursy

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

"MOJA, TWOJA, NASZA - BBLIOTEKA!"

     Gratulujemy laureatom konkursu pt. "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka!", a autorom wszystkich prac dziękujemy za udział.

 

UCZNIOWIE KLAS I - III ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Jan Barański SSP nr 1 w Suchedniowie

II miejsce – Zuzanna Obara SSP w Ostojowie

III miejsce – Seweryn Wikło SSP w Ostojowie

Wyróżnienie:

Maja Groszkiewicz SSP nr 1 w Suchedniowie

 

UCZNIOWIE KLAS IV - VIII ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Julia Paszkiel SSP w Ostojowie

II miejsce -  Laura Mazurkiewicz SSP w Ostojowie

III miejsce – Dawid Grudniewski SSP w Ostojowie

Wyróżnienie:

Oliwia Twórz SSP w Ostojowie

 

 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

PT. "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

 

Nagrody w konkursie wręczone! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pomimo dość trudnego tematu, jakim jest hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek : " Biblioteka - świat w jednym miejscu", uczestnicy konkursu znakomicie sobie poradzili. Dlategoteż jury konkursu przyznało aż 6 wyróżnień. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac konkursowych w naszej bibliotece.

 

 


 

 

,,Kapelusz za 100 tysięcy" - konkurs pieknego czytania

 ( 15. 05. )

 

     Prawie dwudziestu uczestników ze wszystkich szkół Gminny Suchedniów zgłosiło się do konkursu pięknego czytania ,,Kapelusz za 100 tysięcy" . Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl.IV-VIII szkół podstawowych. Należało przeczytać w jak najładniejszy sposób fragment książki Adama Bahdaja. Po dwóch etapach to ścisłego finału zakfalfikowało się czterech uczestników. Yury w składzie: Agnieszka Wikło (Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku), Beata Słoma (TPD Suchedniów) i Michał Redlica (nauczyciel języka polskiego) zdecydowao o nastepującej kolejności:

I miejsce:  Karolina Zolbach

II miejsce: Michalina Maciejczyk

III miejsce: Julia Strąk

wyróznienie: Maria Wędrychowska

Wszystkim serdecznie dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę w czasie konkursu

Galeria


 

Rymowanki bez trzymanki - konkurs pięknego czytania
 ( 11.05. 2018 r.)

 

      "Rymowanki bez trzymanki " - to tytuł konkursu jaki odbył się w naszej Bibliotece podczas trwającego (8-15 maj), pod hasłem DoWolność czytania Tygodnia Bibliotek. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Łącznie zgłosiło się 27-miu czytajacych ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Czytano wiersze dla dzieci : Juliana Tuwima, Jana Brzechwy. Doroty Gellner, Agnieszki Frączek. Konkurs przebiegał w  trzech etapach, poziom był bardzo wysoki, zważywszy na to iż uczestnicy czytali bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Teksty zostały przydzielone w drodze losowania. Komisja w składzie: Małgorzata Winkler (WBP w Kielcach), Agnieszka Wikło (BP w Skarżysku -Kam.) i Michał Redlica (nauczyciej j. polskiego) wyłoniła następujących zwycięzców :

Galeria


"Od przygody do przygody" - konkurs pięknego czytania
 11.05. 2017 r. 

 

  Konkurs pięknego czytania - "Od przygody do przygody". Przeznaczony był on dla uczniów klas IV - Vi szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiło się 30 uczestników ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Zmagania były III-etapowe, w etapie I każdy z uczestników czytał 2-3 min tekst z przygotowanej przez siebie dowolnej książki przygodowej. Etap II do którego wyłoniono 8 najlepiej czytających to zmaganie się z fragmentami " Przygód Tomka Sawyera" i "Szatana z siódmej klasy". Etap III to już ścisły finał z udziałem czwórki najlepszych czytelników , a byli to :Lena KowalikOliwia GolaKarolina Zolbach i Bartłomiej Przybylski. W etapie tym należało w sposób jak najbardziej efektowny przeczytać wylosowany zestaw wierszy takich autorów jak : Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner. Jury w składzie: Beata Słoma  (TPD), Paulina Pedryc ( UMiG), Michał Redlica (ZSZ Sienkiewicz)  zdecydowało przyznać w konkursie pięknego czytania I miejsce Karolinie Zolbach (SSP nr. 3) II miejsce Lenie Kowalik (SSP Ostojów), III miejsce Oliwii Goli (SSP nr. 3) a Bartłomiejowi Przybylskiemu wyróżnienie.

   

Galeria


"Rycerze Aslana" - gra miejska
 maj 2013 r. 

"Rycerze Aslana" - gra miejska na podstawie książki  C.S.Lewis "Lew, czarownica i stara szafa". Celem uczestników było odnalezienie zaczarowego "Pergaminu Aslana" i uwolnienie w ten sposób Narnię  spod panowania Białej Czarownicy.

       

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny