Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

 

   

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchednowie po raz kolejny otrzymała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych. Dotacja przyznawana jest w ramach ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1. ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych"

     Przy podziale środków do poszczególnych bibliotek uwzględniono kryterium czytelnicze (wskaźnik liczby czytelników w przeliczeniu na 100 mieszkańców), oraz kryterium demograficzne (wg. liczby ludności). Biorac pod uwagę powyższe kryteria nasza biblioteka otrzymała na zakup nowości 7036 zł, za które zakupiliśmy 301 vol.

 

     

 

 Przystąpiliśmy do akcji ''Mała Książka - Wielki Człowiek".

Program skierowany do małych czytelników z roczników 2014-2017.

Zachęcamy do wizyty w bibliotece i odbioru wyprawki czytelniczej.

 

Zapraszamy w podróż wśród bibliotecznych regałów

wraz z Karolinką i Piotrusiem.

Materiał filmowy przygotowany przez  Instytut Książki.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

Więcej

 

 Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy poświęcili swój czas oddając na nas głosy w Akcji ,,Kinder-Wspólne Czytanie".

Szczególnie dziękujemy tym, którzy zachęcali do głosowania swoich bliskich i znajomych.

M-GBP zajeła 31 miejsce i znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymują nagrodę I-go stopnia.

  


  

 


    

   

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

10.02.2020 r.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 13. 01. )

               Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, pierwsze w 2020 r. Klub działa bardzo prężnie, świadczy o tym doskonała frekwencja i żywa dyskusja nad czytanymi książkami. Ytm razem dyskusja toczyła sie na temat ksiązki ,,W ciemni" - Faludi Susan.

 

Więcej


Książki i pufy od Kinder

      Otrzymaliśmy ksiażki i pufy, które dzieki głosom naszych czytelników, wygraliśmy w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie". Książki po opracowaniu zostaną dołączone do księgozbioru i będą służyły głównie naszym młodszym czytelnikom.


  

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 12. )

   Ostatnie w tym roku grudniowe spotkanie poświęciliśmy na dyskusję, tym razem nad dwoma książkami. A były to: ,,Dawno,dawno temu i prawie naprawdę" - Brigit Pasulka, oraz ,,Droga do różan" - Bogna Ziębicka.

 

Więcej


Wydajemy pierwsze dyplomy

   

 W akcji Mała Książka Wielki Człowiek wydajemy już pierwsze dyplomy.

 

Więcej

 


Przysłowiowy zawrót głowy 
( 29. 11. )

   

       Przysłowia towarzyszą nam od zawsze. Ich celem jest nauka i przestroga przed niewłaściwym  zachowaniem, zawierają także madrości życiowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkaliśmy się w Bibliotece aby zpoznać się z niektórymi i przypomnieć sobie ich znaczenie. Była to też okazja do fajnej zabawy z przysłowiami i powiedzeniami. Do zajęć wykorzystaliśmy książkę Katarzyny Vanewskiej ,,Przysłowiowy zawrót głowy".

 


 Pufy od  ,,Kinder"

     

 Dzięki Państwa głosom w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie" zajeliśmy premiowane nagrodą I stopnia 31 miejsce. Otrzymaliśmy więc od Kinder pufy.

 


Planeta Dziecka 
( 13. 11. )

 

    Z książeczkami i bajkami ,,wyladowaliśmy" na Planecie Dziecka. Oczekiwała na nas gromadka przesympatycznych przedszkolaków. Zaangażowanie i koncentacja dzieciaczków na najwyższym pozionie, z przyjemnością przeczytaliśmy im  kilka bajek, wierszyków i opowiadań. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

 


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 11. )

   

     Listopadowe spotkanie klubu. Jak zwykle żywa dyskusja na temat przeczytanej ksiązki. Tym razem była to: ,,Dzień dobry północy" - Brooks Dalton Lily.

 

Więcej


Cała Polska Czyta Dzieciom
  ( 25. 10. )

       

     W skarpetkach jest coś wyjątkowego, poza brudnymi piętami oczywiście, - skoro są inspiracją do pisania książęk. Jakie to przygody przytrafiły się skarpetką dowiedzieliśmy się podczas głośnego czytania w naszej bibliotece. Dzieci wysłuchały fragmentów książek: ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", ,, Mikołajek", oraz humorystyczną bajkę z ,,Bajeczek z obrazkami".

Więcej


Suchedniów Zmienne-Stałe
wystawa fotografii
  ( 19 10. -  30. 11. )

               Zaprazsamy do obejrzenia bardzo interesujacej wystawy fotograficznej Suchedniów Zmienne - Stałe. Wystawę będzie można ogladać do 30 listopada,w godzinach pracy biblioteki. Polecamy naprawdę warto.

 


 Przedszkolaki w bibliotece
( 18. 10. )

      Przywędrowały do nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Suchedniowie. Fantastycznie jest zawszwe gościć roześmianą gromatkę malutkich czytelników.  - Mnóstwo spontanicznych pytań, spostrzeżeń i wypowiedzi na temat czytania książeczek i biblioteki.

 


  

Z odległej ,,Planety" do biblioteki
( 07. 10. )

     

    Mimo nie najlepszej  pogody odwiedziły nas dzieci z przedszkola Planeta Dziecka. Co warte szczególnego podkreślenia dzieciaczki przywędrowały do nas pieszo. Chociaż droga była daleka humory wszystkim dopisywały.

 

  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07. 10. )

   

     Działamy, spotykamy sie i dyskutujemy. Październikowe spotkanie Klubu DKK było poświęcone książce ,,Tatuażysta z Auschwitz" Morrisa Heathera.

 

Więcej


Mała Książka Wielki Człowiek
Pierwsze wyprawki książkowe juz rozdane

 


Narodowe czytanie 2019
( 07. 09. )

         

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.

 

 

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:

1. Dobra paniEliza Orzeszkowa

2. Dym Maria Konopnicka

3. KatarynkaBolesław Prus

4. Mój ojciec wstepuje do strażaków Bruno Schultz

5. Orka Władysław Stanisław Rejmont

6. Rozdziobia nas kruki, wrony  - Stefan Żeromski

7. Sachem -  Henryk Sienkiewicz

8. Sawa - Henryk Rzewuski

    Nasza biblioteka jak każdego roku włączyła sie do akcji, wszystkim którzy w raz z nami uczestniczyli w tegorocznym czytaniu gorąco dziękujemy. Byli to: Cezary Błach, Aleksander Wrotniak, Ewa Kaniewska, Anna Pasek, Maja Podgórska, Mateusz Sowula, Andrzej Karpiński, Kazimiera Lorenz, Krystyna Sasal, Maria Markiewicz, Milena Tzaturian, Tomasz Rogala, Julia Fąfara, Chrząszcz Zuzanna, Małgorzata Łukasiak, Mariola Pasek, Julia Majcher, Natalia Kucharska, Beata Słoma, Julita Kabała, Teresa Bujnowska, Małgorzata Wiśniewska, Jacek Odzimek.

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 09. )

 

     Po letniej przerwie wznowił działalność nasz  klub DKK. Pierwsze po wakacjach spotkanie poświęciliśmy na dyskusję nad książką ,,Kryształowy anioł" Katarzyny Grocholi

Więcej


Śladami rodziny Marii Skłodowskej-Curie w Świętokrzyskim
  ( 05. 08. - 15.10 )

   

   Bardzo interesujaca wystawa, którą udało nam sie pozyskać z Muzeum Historii Kielc. Prezentuje związki rodziny Marii Skłodowskiej - Curie z Kielcami i rejonem świętokrzyskim.

 


   

 Czytanie na trawie 
( 18.06. )

   

  Piękna słoneczna pogoda, wakacje tuż tuż, wybralismy się więc do parku, nie zapomnieliśmy oczywiście aby zabrać ze soba kilku ciekawych książek....

 


  

 

 Gustawa Herlinga-Grudzińskiego związki z ziemią kielecką wystawa"
 ( 03 06.- 31.07. )

 

       

Od wtorku (03.06.) w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę planszową która pokazuje związki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z ziemią kielecką. Została ona przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Kielc w roku pisarza, w ramach Społecznego Komitetu Obchodów Roku Herlinga-Grudzińskiego. Zawiera ona materiały ikonograficzne pochodzące z różnych zbiorów, zestawione z wypowiedziami Herlinga-Grudzińskiego dotyczącymi Kielecczyzny.Układ graficzny tekstu i zdjęć tworzy słowo HERLING. Ekspozycja dostępna do 31.07.2019 r. w godzinach pracy biblioteki.


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 03. 06. )

 

     Ostatnie przed wakajami spotkanie naszego klubu DKK, mimo prawdziwie letniej pogody frekwencja jak zwykle doskonała. Dzieliliśmy się opiniami na temat książki ,,We dwoje" - Nicholas Sparks. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy zaraz po wakacjach.

Więcej


Z książką na ,,Planecie dziecka"
 ( 17. 05. )

     

     Wizyta w przedszkolu "Planeta Dziecka", to doskonała okazja aby zachęcić dzieci do korzystania z książek i do odwiedzin w bibliotece. Przedszkolaki jak zwykle z ciekawością i zainteresowaniem obserwowały jakie niespodzianki moga kryć się w książkach. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera, dziękujemy za spotkanie.

 


                                                                                                   

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny