Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

 

 

 

 

Najlepszy Czytelnik Roku 2021

   Niezmiernie miło nam oznajmić, iż Najlepszym Czytelnikiem roku 2021 Oddziału dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie została Zuzanna Tuszyńska.

Serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

10.01.2022r.

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy nasze spotkania z Klubem DKK. Tematem naszej dyskusji była " Ziemia Obiecana " Baracka Obamy. To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, światowej polityce i życiu w Białym Domu.

 

 

 

 

                                  Od dnia 03.01.2022 r.

Biblioteka będzie czynna w następujących godzinach

  Poniedziałek    Wtorek          Środa         Czwartek   Piątek        Sobota   
      10 - 17    10 - 17     10 - 17      8 - 15   10 - 17    9 - 13

 

 

Bezpłatna Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

Ponad 2 000 000 artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism

academica.edu.pl     

                                                        dostępna w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej             

                                                                                      im. Jana Pawła II w Suchedniowie

 

    

 

Academica

 

Miejsko-Gminna  Biblioteka Publiczna w Suchedniowie dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek                  i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie  z systemu jest darmowe.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń, zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w Czytelni dla Dorosłych. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w Czytelni dla Dorosłych i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

  • Dostęp do współczesnych publikacji naukowych
  • Zasoby Biblioteki Narodowej dostępne w suchedniowskiej bibliotece
  • Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w Czytelni dla Dorosłych
  • Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń
  • Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin
  • Pełnotekstowa wyszukiwarka
  • Możliwość tworzenia notatek
  • Importowanie danych bibliograficznych
  • Zapamiętywanie kwerend
  • Korzystanie z systemu jest całkowicie darmowe

       

        Zapraszamy do korzystania w godzinach otwarcia biblioteki

 

 

 

 

                         

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.

 

     

                                                                  

                                                      NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

 

                  

 

 

  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

( 05.07.)

   

     ,,Jeszcze się kiedyś spotkamy" - to tytuł książki Magdaleny Witkiewicz o której dyskutowaliśmy, dzieliliśmy się spostrzeżeniami i uwagami. Podczas lipcowego spotkania DKK. Wciągajaca fabuła książki, doskonały warsztat pisarski autorki, oraz zwrócenie uwagi na wartości które są ponadczasowe. Spowodowały że dyskusja była interesujaca i przebiegała jak zwykle w miłej atmosferze.

 


  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

( 08.06.)

           

        Po przerwie związanej z obostrzeniami covidowymi wznowiliśmy działalność naszego klubu DKK. Doskonała pogoda umożliwiła nam spotkanie na świeżym powietrzu. Rozmawialiśmy o książce Anny Ficner - Ogonowskiej ,,Jeśli zatęsknisz". Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 05.07. 2021 r.

Więcej

 


XVIII Tydzień Bibliotek  08-15 maj 2021 

,,Znajdziesz mnie w bibliotece"


Wielkie Litery #dlaBibliotek

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie bierze udział w konkursie ,,Wielkie Litery #dlaBibliotek". Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym oraz seniorom.

Wielkie litery to większa czcionka, wygodny format, wielka radość czytania. Do wygrania w konkursie są pakiety książek Wielkie Litery wydawnictwa Azymut.

 http://www.facebook.com/wielkielitery.azymut

http://www.istagram.com/wielkie.litery

 

Trzymajcie kciuki za naszą bibliotekę !

 


Dotacja MKiDN na zakup nowości czytelniczych

     W 2020 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchednowie po raz kolejny otrzymała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7065 zł na zakup nowości wydawniczych. Dotacja przyznawana jest w ramach ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1. ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", w/w kwota umożliwiła nam zakup 269 vol.

  


Najlepszy czytelnik 2020

                            Wybraliśmy najlepszego czytelnika dziecięcego Oddziału dla dzieci naszej biblioteki za rok 2020. Miło nam ogłosić że został nim OSKAR SALWA. Ogromne gratulacje. Na zdjęciu Oskar wraz z braciszkiem Igorem.

 

 

   
     

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny