Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

09.04.2018 r. (poniedziałek) godz. 11.00


Dary od naszych czytelników

Bardzo serdecznie dziękujemy !

  

 


   Nowa książka Ireneusza Kulińskiego

        "Od Witosławskej do Czarnohory," - to bardzo ciekawa propozycja książkowa z nowości bibliotecznych. Do rąk czytelników została przekazana przez autora Ireneusza Kulińskiego. Książka jest dopełnieniem i podsumowaniem jego wcześniejszych wędrówek. Ciekawa szata graficzna, dużo świetnych zdjęć na których zobaczyć można miejsca znane, ale jakze często niezauważone i niedocenione. Miejsca które stanowią unikalny dowód, ginącej architektury okolicznych miejscowości. Bogactwo przyrodnicze, uchwycone w kadrze fotograficznym, ciekawostki z pasji i zainteresowań autora, czynią książkę bardzo interesujacą i niepowtarzalną. Zachęcamy do zapoznania się z "przewodnikiem", który jest dowodem powiedzenia - "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - S. Jachowicza...

 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 05.03. )

       Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu w naszej Bibliotece. Dzieliliśmy się wrażeniami po przeczytaniu ksiązki " Nie jestem Megi" Ireny J. Paździerz. Miła atmosfera, merytoryczna dyskusja, możliwość podzielenia się swoimi odczuciami po przeczytaniu książki z innymi uczestnikami. To cechy naszego klubu. Serdecznie zapraszamy  na kolejne spotkanie, tym razem w drugi poniedziałek Kwietnia.

 

Więcej


Spotkania o grach - gry wyobraźni
( 24.02. )

       

Gry wyobraźni to szczególny rodzaj "gier bez pradu", sposób rozgrywki zaczerpniety jest  z klasycznych RPG. Na poczatku tworzymy własnego unikatowego bohatera, z którym następnie przeżywamy przygody w róznych światach. Nasz bohater rozwija sie , uczy, staje się wciąż madrzejszy, silniejszy i potężniejszy. Zmierza do celu wybraną przez siebie drogą. Ale jaki to jest cel? Jka droga? ...To jedynie wie wyobraźnia graczy bioracych w zabawie. Na nasze spotkanie przybyli specjalnie zaproszeni "mistrzowie gry": Marcin Obara, Artur Jasiński i Marcin Gawliński, krórzy zapoznali nas z tematyką  i zasadami. Stworzyli fantastyczne swiaty, a nam nie pozostało nic innego jak z ich popmocą udać się na wyprawę drogami naszej wyobraźni....

 

  

 


Ferie w bibliotece
( 12.02. - 23.02. )

      Podczas tegorocznych ferii warto było odwiedzić naszą bibliotekę. Zajęcia były bardzo urozmaicone, można było uczestniczyć w zajęciach manualnych, plastycznych i literackich. Odbył się turniej w "Dice Masters" w którym zwyciężył Mateusz Wojtachnio przed swoja siostrą Natalią i Tomaszem Rogalą. Stawialiśmy także pierwsze kroki w programowaniu. Nasz  robot Robi krążył po bibliotece sprytnie omijając wszelkie przeszkody, serdecznie sie do nas przy tym uśmiechając. Odwiedziła nas także grupa dzieci z Świetlicy Środowiskowej przy parafii św Andrzeja w Apostoła w Suchedniowie z którą rozmawialiśmy na temat książek, biblioteki i korzyści płynących z systematycznego czytania.

 

  
  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 05.02. )

       "Gorące mleko" - to tytuł ksiązki brytyjskiej pisarki Deborah Levy, nad którą toczyła się dyskusja podczas kolejnego spotkania DKK. Ogromnie miło  dzielić się wrażeniami z przeczytanej książki w miłej i sympatycznej atmosferze, jaka panuje w naszym klubie. Zapraszamy na następne spotkanie.

 

Więcej


Spotkania o grach - Dice Masters
( 27.01. )

       Kolejne spotkanie miłośników gier bez pradu w naszej Bibliotece. Tym razem tematem były gry kościane kolekcjonerskie, Spotkanie prowadził Krzysztof Rogala, który chętnie dzielił się  swoją wiedzą i ciekawostkami ze "świata gier". Rozegraliśmy także turniej w grę Dice Masters, po zaciętej i emocjonującej rywalizacji zwyciężył Mateusz Urbańczyk przed Marią Obarą. Trzecie miejsce zajeła  Wiktoria Jarosz. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie  gdzie bedziemy zajmować się grami wyobraźni.


  

Gdzie mieszka książka ?
( 26.01. )

   

 Nasza wizyta u maluszków z Planety Dziecka.  Jak zwykle miło i sympatycznie, nie pozostało więc nam nic innego jak podzielić się naszą największą tajemnicą - co ksiązki najbardziej lubią robić i gdzie najchętniej mieszkają. Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

 

  
 

 


Najlepszy czytelnik 2017

         

Już od 10 lat wybieramy najlepszego czytelnika minionego roku Działu dla dzieci. W roku 2017 najlepszym czytelnikiem okazała się Martyna Węglarczyk. Serdecznie Martynie gratulujemy !!. 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 08.01. )

  

 

  Za nami pierwsze w 2018 r. spotkanie DKK. Przedmiotem dyskusji była książka "Złoty sen" Grażyny Jeromin-Gałuszki. Bardzo nas cieszy że nasz klub działa tak pręznie , a liczba osób bioracych udział w naszych spotkaniach wciąż wzrasta. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Zapraszamy.                     

Więcej

 

 


                     tej grupy je                                                          

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny