Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

 

 

   

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

06. 05. 2019 r. godz.11.00 

IBUK Libra - czytelnia czynna całą dobę !

Nasza biblioteka wykupiła dostęp online do wybranych publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra.

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

  • przez cała dobę, siedem dni w tygodniu
  • na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
  • gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka - wszędzie gdzie masz internet

Stwórz własną półkę z ksiązkami myIBUK i pracuj z tekstem:

  • dodawaj zakładki
  • rób notatki bezpośrednio w tekście
  • wyszukuj słowa i frazy
  • taguj ważne fragmenty
  • sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Zapraszamy do naszej biblioteki po szczegółowe informacje


Spotkanie z 4-latkami
  ( 13. 03. )

   

   To ksiązeczka z tej półeczki, co wyskoczy nan z książeczki? Przekonaliśmy się o tym z uroczą grupą 4-latków z Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie, która nas odwiedziła. Pajak, smok i hipopotam. Zebry, słonie żyraf stado, a do tego przygód wiele, w kazdej książce przyjaciele. Bardzo dziękujemyza wizytę.

 


  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 03. )

       

,,Dziewczyna z daleka" to tytuł książki na temat której toczyła się dyskusja na marcowym spotkaniu naszego klubu DKK

 

Więcej


W przedszkolu
( 01. 03. )

       Skorzystaliśmy z zaproszenia, spakowaliśmy książki..... i wybraliśmy sie do Samorzadowego Przedszkola w Suchedniowie . Tu krokodyl, lew i tygrys - ze stron książki spoglądają. Tam kaczuszka piórka moczy, co z ksiązeczek nam wyskoczy?......Pierwsza strona,druga, czwarta, a na piatej? ...Słoń Trąbalski się pojawił i dzieciaki wnet rozbawił. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i bardzo udane spotkanie

 

 


  

Pierwszaki w bibliotece
( 27. 02. )

                Tuż po pasowaniu na czytelnika w bibliotece szkolnej, odwiedziły nas uczniowie z klas I Szkoły Podstawowej nr 3, by zapoznać się z naszą biblioteką . Dowiedzieć jak funkcjonuje i w  jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki publicznej. Po zapoznaniu z zasadami i regulaminem, pokazaliśmy  młodym czytelnikom Dział dla dzieci, Dział dla dorosłych, oraz, czytelnię i magazyny do których na codzień  mają wstęp tylko pracownicy.

 


,,TAMBYLCY" w bibliotece
( 15. 02. )

       

TamBylcy, czyli: Paulina (rodowita suchedniowianka) i Marcin - para uzależniona od podróży. Byli w piatkowe popołudnie naszymi gośćmi. Podróże to ich pasja i miłość, pokonali tysiące kilometrów, odwiedzili dzisiatki krajów na trzech kontynentach. Dzięki temu zgromadzili niezliczoną ilość poruszających wspomnień. Paulina podczas podróży, dzięki swojej znajomości języków obcych odpowiedzialna jest za kontakty z ,,tubylcami", a Marcin to mózg wszelkiej logistyki. W naszej bibliotece opowiadali o swojej wyprawie "tambusem" do Finlandii, wizycie u Świetego Mikołajai, przekroczeniu koła podbiegunowego i odwiedzeniu Doliny Muminków. Całość wzbogacona była fantastycznym slajdowiskiem, pokazującym przebieg wyprawy. Pozostało tylko usiąść wygodnie w fotelach i wyruszyć wraz z TamBylcami w podróż.......

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 02. )

     

 W miesiacu Lutym na naszym spotkaniu dyskusja toczyła się na temat bardzo interesujacej książki "Królowa Saby".

 

 

Więcej


Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Maślak
( 25.01. )

          W dniu 25 stycznia w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Maślak. Zaproszenie przyjeło wielu przyjaciół i sympatyków malarki. Pani Agnieszka po przybliżeniu swojej osoby, opowiedziała w jaki sposób udało jej się spełnić swoje marzenie o malarstwie. Wystawione obrazy to zaledwie niewielka część jej prac, można je ogladać w godzinach pracy Biblioteki do 28.02.2019 r. Istnieje także możliwość nabycia obrazów.

Agnieszka Maślak - mieszkanka Suchedniowa, wieloletnia nauczycielka szkoły podstawowej w Skarżysku - Kam. Przygodę z malarstwem rozpoczęła po maturze pod opieką malarzy: Adama Roskowińskiego i Jerzego Jarzyńskiego. Dzięki doktor Aleksandrze Potockiej-Kuc, która jest organizatorką wielu plenerów malarskich, powróciła do swojej pasji po 20-letniej przerwie. Oprócz malarstwa olejnego i akwarelowego, zajmuje się malowaniem na szkle i decoupagem. Nie obca jej jest również grafika artystyczna, głównie linoryt.

   

Wizyta Andrzeja Kostyrko
( 15.01. )

 

    Dnia 15 stycznia br. w naszej bibliotece gościliśmy prawnuka Emilii Peck - Pana Andrzeja Kostyrko wraz z córkami Zofią i Weroniką. Celem wizyty, było przekazanie w darze do zbiorów bibliotecznych książki swojego autorstwwa ,,Wspopmnienia 1928 - 1946 ". Są to dwa egzemplarze, jeden w jezyku polskim, drugi w angielskim. Pan Andrzej w swych ,,Wspomnieniach" ukazał obraz Suchedniowa lat dzieciństwa. Przywołał pamięcią miejsca, ludzi i okoliczności w których przyszło im żyć. Zdjęcia przodków autora umieszczone w treści wspomnień wzbogacają klimat opisanych zdarzeń. Jest to bardzo cenne źródło uzupełnienia wiadomości o ludziach i miejscach znanych a jednak zapomnianych lub zmienionych na przestrzeni lat dotyczacych przede wszystkim Suchedniowa. Książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością. Zachęcamy do jej wypożyczania.

M.W.


Ferie w bibliotece
( 14.01. - 25.01. )

     Tradycyjnie jak w każdym roku organizujemy ,,Ferie w bibliotece". Są to bezpłatne zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynek i spędzają ferie w domu. W tym roku zajęcia odbywały się od 11 do 14 -tej, cztery razy w tygodniu. Łapacze snów, lampiony, laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, ilustracje do kalendarza, ozdoby z masy porcelanowej to prace, które powstały na zajęciach. Ponadto graliśmy w gry planszowe: Wesołe duszki, Scrabble i Wakacyjne przygody. Czytaliśmy książkę Katarzyny Dowbor i Marcina Kozła ,,Stajnia pod tęczą" . Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

  
  

 

Podziękowanie:
dla Państwa: Marzeny i Macieja Turskich, za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji "Ferii w bibliotece"

 


Najlepszy czytelnik 2018

       

        Konkurs na najlepszego czytelnika Działu dla Dzieci naszej biblioteki został zakończony. Po podliczeniu wypożyczeń, liczby odwiedziń oraz książek przeczytanych i oddanych w terminie. Okazało się że najlepszym czytelnikiem w 2018 r została Gabriela Chłopek. Wielkie gratulacje dla Gabrysi.

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07. 01. )

         

Pierwsze w 2019 r spotkanie klubu DKK i dyskusja nad książką "Pan Przypadek i Trzynastka" - autor: Jacek Getner

        

Więcej

  


 

 


 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny