Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

św. Jan Paweł II patronem roku 2020

  

            Szanowni Czytelnicy

       Od 02.11. 2020 r. Miejsko-Gminna Bibliteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie będzie nieczynna do odwołania.

 

 


            Szanowni Czytelnicy

       Od 07.05. (czwartek) wznawiamy działalność Miejsko-Gminnej Biblioteki im. Jana Pawła II w Suchedniowie.

Biblioteka będzie czynna: poniedziałek - piątek                                                                                                               sobota  - nieczynna

Nowe zasady korzystania z biblioteki od 07.05.

 


     

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki


 Tworzenie tekstów do internetu
warsztaty pisarskie

       

         Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach organizuje warsztaty pisarskie ,,Tworzenie tekstów do internetu" , które są przeznaczone dla czytelników bibliotek. Poprowadzi je Patrycja Grzelczak. W ramach kursu odbędą się dwa spotkania (praca na platformie internetowej). Terminy: 14 i 21 listopada (dwie kolejne soboty) w godzinach 11.00 - 15.00.

Więcej informacji pod adresem:

http://www.wbp.kielce.pl/strona-glowna/aktualnosci/370-tworzenie-tekstow-do-internetu-warsztaty

Zapraszamy do udziału


 

  

        Przystąpiliśmy  do akcji '' Mała Książka - Wielki Człowiek".  Program jest skierowany do małych czytelników z roczników 2014-2017. Zachęcamy do wizyty w bibliotece i odbioru wyprawki czytelniczej. 

 Zapraszamy także w podróż wśród bibliotecznych regałów wraz z Karoliną i Piotrusiem.

 Materiał filmowy przygotowany przez Instytut Książki.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

Więcej

 

 

 Dziękujemy pięknie za wszystkie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza


 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02.03.)

         

  ,,Zwyczajny facet" to tytuł książki  nad jaką dyskutowaliśmy i dzielilismy się wrażeniami na marcowym spotkaniu klubu. Autorem ksiażki jest Małgorzata Kalicińska.

 

Więcej


 Książkobranie
(  28.02. )

       Pierwsze w naszej bibliotece "książkobranie", kazdy mógł przyjść, przynieś swoje już przeczytane książki i wymienić je na nowe, które go zainteresowały. Do wymiany były woluminy dla dzieci i dorosłych             o różnej tematyce.

 

 

  

 Przedszkolaki
( 28. 02. )

 

        Gościliśmy dziś przesympatycznych przedszkolaków z Przedszkola Samorzadowego w Suchedniowie. Dla najmłodszych czytelników to kolejna okazja aby poznać bibliotekę i zajrzeć w kolorowy swiat książek.

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 10. 02. )

 

       Nasze lutowe spotkanie klubu DKK, spokojnie, merytorycznie i z humorem. Skupiliśmy swoja uwagę na książce Katarzyny Bondy - ,,Florystka"

 

Więcej


 Ferie w bibliotece
( 27.01. -  07.02. )

   http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/obraz/2-1581511104.jpg

      Podobnie jak w latach ubiegłych , tak i w tym, zorganizowaliśmy dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynejk i pozostały w domach zajęcia w naszej bibliotece.  Podstawki pod kubki, kolorowe motyle, smoki ( te grzeczne i te już troche mniej ) to efekty pracy podczas zajęć. Wszystkie sporządzone przez siebie prace dzieci mogły zabrać do swoich domów. Ponadto  graliśmy i bawilismy się w kalambury, slime, monopoly, scrabble, i eurobusiness. Do zobaczenia za rok.

  
  

 Najlepszy czytelnik 2019 r. 

     

    Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym, wybraliśmy najlepszego czytelnika Działu dla dzieci M-GBP w Suchedniowie za miniony rok. Miło nam ogłosić że czytelnikiem roku 2019 została Ewa Styczeń.

Ewie bardzo serdecznie gratulujemy !


 Wernisaż wystawy Jacka Cholewy
( 31. 01. )

     

      Jacek Cholewa, fotograf-hobbysta, od ośmiu lat mieszka na stałe w Suchedniowie. Autor wystawy fotograficznej ,,Dwa Światy" zaprezentowanej w 2018 roku w naszej bubliotece. Tym razem tematem fernisażu był ,,Portret". W bardzo przystepny sposób pan Jacek przybliżył temat i techniki jakie zastosował podczas robienia zdjęć do nowej wystawy. Opowiedział także o swoich fotograficznych planach na przyszłość. Wystawę ,,Portret" można obejrzeć  do końca lutego w godzinach pracy biblioteki.


  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 13. 01. )

               Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, pierwsze w 2020 r. Klub działa bardzo prężnie, świadczy o tym doskonała frekwencja i żywa dyskusja nad czytanymi książkami. Tym razem dyskusja toczyła sie na temat ksiązki ,,W ciemni" - Faludi Susan.

 

Więcej


Książki i pufy od Kinder

      Otrzymaliśmy ksiażki i pufy, które dzieki głosom naszych czytelników, wygraliśmy w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie". Książki po opracowaniu zostaną dołączone do księgozbioru i będą służyły głównie naszym młodszym czytelnikom.


  

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 12. )

   Ostatnie w tym roku grudniowe spotkanie poświęciliśmy na dyskusję, tym razem nad dwoma książkami. A były to: ,,Dawno,dawno temu i prawie naprawdę" - Brigit Pasulka, oraz ,,Droga do różan" - Bogna Ziębicka.

 

Więcej


Wydajemy pierwsze dyplomy

   

 W akcji Mała Książka Wielki Człowiek wydajemy już pierwsze dyplomy.

 

Więcej

 


Przysłowiowy zawrót głowy 
( 29. 11. )

   

       Przysłowia towarzyszą nam od zawsze. Ich celem jest nauka i przestroga przed niewłaściwym  zachowaniem, zawierają także madrości życiowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkaliśmy się w Bibliotece aby zpoznać się z niektórymi i przypomnieć sobie ich znaczenie. Była to też okazja do fajnej zabawy z przysłowiami i powiedzeniami. Do zajęć wykorzystaliśmy książkę Katarzyny Vanewskiej ,,Przysłowiowy zawrót głowy".

 


 Pufy od  ,,Kinder"

     

 Dzięki Państwa głosom w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie" zajeliśmy premiowane nagrodą I stopnia 31 miejsce. Otrzymaliśmy więc od Kinder pufy.

 


Planeta Dziecka 
( 13. 11. )

 

    Z książeczkami i bajkami ,,wyladowaliśmy" na Planecie Dziecka. Oczekiwała na nas gromadka przesympatycznych przedszkolaków. Zaangażowanie i koncentacja dzieciaczków na najwyższym pozionie, z przyjemnością przeczytaliśmy im  kilka bajek, wierszyków i opowiadań. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

 


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 11. )

   

     Listopadowe spotkanie klubu. Jak zwykle żywa dyskusja na temat przeczytanej ksiązki. Tym razem była to: ,,Dzień dobry północy" - Brooks Dalton Lily.

 

Więcej


Cała Polska Czyta Dzieciom
  ( 25. 10. )

       

     W skarpetkach jest coś wyjątkowego, poza brudnymi piętami oczywiście, - skoro są inspiracją do pisania książęk. Jakie to przygody przytrafiły się skarpetką dowiedzieliśmy się podczas głośnego czytania w naszej bibliotece. Dzieci wysłuchały fragmentów książek: ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", ,, Mikołajek", oraz humorystyczną bajkę z ,,Bajeczek z obrazkami".

Więcej


Suchedniów Zmienne-Stałe
wystawa fotografii
  ( 19 10. -  30. 11. )

               Zaprazsamy do obejrzenia bardzo interesujacej wystawy fotograficznej Suchedniów Zmienne - Stałe. Wystawę będzie można ogladać do 30 listopada,w godzinach pracy biblioteki. Polecamy naprawdę warto.

 


 Przedszkolaki w bibliotece
( 18. 10. )

      Przywędrowały do nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Suchedniowie. Fantastycznie jest zawszwe gościć roześmianą gromatkę malutkich czytelników.  - Mnóstwo spontanicznych pytań, spostrzeżeń i wypowiedzi na temat czytania książeczek i biblioteki.

 


  

Z odległej ,,Planety" do biblioteki
( 07. 10. )

     

    Mimo nie najlepszej  pogody odwiedziły nas dzieci z przedszkola Planeta Dziecka. Co warte szczególnego podkreślenia dzieciaczki przywędrowały do nas pieszo. Chociaż droga była daleka humory wszystkim dopisywały.

 

  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07. 10. )

   

     Działamy, spotykamy sie i dyskutujemy. Październikowe spotkanie Klubu DKK było poświęcone książce ,,Tatuażysta z Auschwitz" Morrisa Heathera.

 

Więcej


Mała Książka Wielki Człowiek
Pierwsze wyprawki książkowe juz rozdane

 


Narodowe czytanie 2019
( 07. 09. )

         

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.

 

 

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:

1. Dobra paniEliza Orzeszkowa

2. Dym Maria Konopnicka

3. KatarynkaBolesław Prus

4. Mój ojciec wstepuje do strażaków Bruno Schultz

5. Orka Władysław Stanisław Rejmont

6. Rozdziobia nas kruki, wrony  - Stefan Żeromski

7. Sachem -  Henryk Sienkiewicz

8. Sawa - Henryk Rzewuski

    Nasza biblioteka jak każdego roku włączyła sie do akcji, wszystkim którzy w raz z nami uczestniczyli w tegorocznym czytaniu gorąco dziękujemy. Byli to: Cezary Błach, Aleksander Wrotniak, Ewa Kaniewska, Anna Pasek, Maja Podgórska, Mateusz Sowula, Andrzej Karpiński, Kazimiera Lorenz, Krystyna Sasal, Maria Markiewicz, Milena Tzaturian, Tomasz Rogala, Julia Fąfara, Chrząszcz Zuzanna, Małgorzata Łukasiak, Mariola Pasek, Julia Majcher, Natalia Kucharska, Beata Słoma, Julita Kabała, Teresa Bujnowska, Małgorzata Wiśniewska, Jacek Odzimek.

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 09. )

 

     Po letniej przerwie wznowił działalność nasz  klub DKK. Pierwsze po wakacjach spotkanie poświęciliśmy na dyskusję nad książką ,,Kryształowy anioł" Katarzyny Grocholi

Więcej


Śladami rodziny Marii Skłodowskej-Curie w Świętokrzyskim
  ( 05. 08. - 15.10 )

   

   Bardzo interesujaca wystawa, którą udało nam sie pozyskać z Muzeum Historii Kielc. Prezentuje związki rodziny Marii Skłodowskiej - Curie z Kielcami i rejonem świętokrzyskim.

 


   

 Czytanie na trawie 
( 18.06. )

   

  Piękna słoneczna pogoda, wakacje tuż tuż, wybralismy się więc do parku, nie zapomnieliśmy oczywiście aby zabrać ze soba kilku ciekawych książek....

 


  

 

 Gustawa Herlinga-Grudzińskiego związki z ziemią kielecką wystawa"
 ( 03 06.- 31.07. )

 

       

Od wtorku (03.06.) w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę planszową która pokazuje związki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z ziemią kielecką. Została ona przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Kielc w roku pisarza, w ramach Społecznego Komitetu Obchodów Roku Herlinga-Grudzińskiego. Zawiera ona materiały ikonograficzne pochodzące z różnych zbiorów, zestawione z wypowiedziami Herlinga-Grudzińskiego dotyczącymi Kielecczyzny.Układ graficzny tekstu i zdjęć tworzy słowo HERLING. Ekspozycja dostępna do 31.07.2019 r. w godzinach pracy biblioteki.


  

                                                                                                            

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny