Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

    Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy z dziećmi z klas trzecich z SSP1 i SSP 3 w Suchedniowie. Było "misiowo" i wesoło. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat róznych rodzajów misiów - tych prawdziwych i tych bajkowych. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

WAŻNA INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW!

 

   W związku z wprowadzeniem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU REJESTRACJI CZYTELNIKÓW ORAZ WYPOŻYCZEŃ W PROGRAMIE MAK+ od 2 stycznia 2023 roku wszyscy odwiedzający Bibliotekę ( zarówno czytelnicy zapisani, jak i chcący się zapisać do Biblioteki – dorośli, młodzież i dzieci ) zobowiązani są do okazania numeru PESEL. W przypadku dzieci do lat 15 zobowiązanie podpisuje rodzic lub opiekun.

   Bez przedstawienia numeru PESEL korzystanie z zasobów Biblioteki nie będzie możliwe.

 

Dyrektor MGBP w Suchedniowie

Małgorzata Wiśniewska

 

 

Spotkanie Klubu DKK 07.11.2022

     Mapa życia codziennego Brytyjczyków  przedstawiona z angielskim humorem przez Matt Rudd w książce pt. "Anglicy. Przewodnik podglądacza".

Zachęcamy do lektury!

 

 

  "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK"

      Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: trzy stacjonarne zestawy komputerowe, komputer przenośny oraz projektor. Koszt ogółem zadania wyniósł 23 000 zł, z tego 19 550 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

 

Spotkanie Klubu DKK 03.10.2022

Na październikowym spotkaniu Klubu DKK nasze klubowiczki opowiadały o wrażeniach po przeczytaniu powieści Bonnie-Sue Hitchcock pt. " Zapach domów innych ludzi".

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

NOC BIBLIOTEK

30 WRZEŚNIA 2022

    W tym roku nasza biblioteka po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem: " To się musi powieść " i wygląda na to, że się powiodło! Nasze wieczorne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie w teatrzyku Kamishibai o zmieniejących się porach roku w przyrodzie oraz film pt. " Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica." Zwiedzaliśmy zakamarki biblioteki i poznaliśmy, co kryje tajemnicza stara skrzynia.

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 WRZEŚNIA

        To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie dziecku na głos stymuluje jego rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży.

         Dzisiejsze święto obchodziliśmy z pierwszakami z SSP1 i SSP3 w Suchedniowie oraz z naszym gościem specjalnym, przyjacielem biblioteki panią Marią Markiewicz. Dziekujemy pani Marii za przeniesienie nas w świat przygód Bolka I Lolka!

 

 

 

NOC BIBLIOTEK  

      W tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Noc bibliotek", której hasło przewodnie brzmi: " To się musi powieść". Z tej okazji zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do odwiedzenia naszej biblioteki w dniu 30 września 2022 r. w godz. od 17 do 20. Będą gry i zabawy, teatrzyk Kamishibai, nocne zwiedzanie zakamarków biblioteki oraz projekcja filmu pt. " Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" z polskim dubbingiem. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub pod    nr tel. 41 25 44 985.   

Zapraszamy!

 

 

Od września nasza biblioteka jest czynna również w soboty

Zapraszamy!

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    10-17

Wtorek               10-17

Środa                 10-17

Czwartek             8-15

Piątek                10-17 

                                                                            Sobota                  9-13

 

 

 

 

  Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

•             Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

•             Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach.

•             Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Spotkanie klubu DKK 05.09.2022

Na powakacyjnym spotkaniu klubu DKK nasze klubowiczki podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Kate Quinn ,, Sieć Alice". Zapraszamy do lektury!

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE 2022

     Wzorem lat ubiegłych Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie włączyła się do akcji Narodowego Czytania.

     Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji, zainicjowana przez Parę Prezydencką.

    “Ballady i romanse” wydane zostały w Wilnie w 1822 roku jako główna część pierwszego tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. Tomik ballad dzisiaj uznany za klasykę literatury, 200 lat temu był przewrotem w myśleniu i w oświeceniowym postrzeganiu świata.

    Wszystkim osobom zaangażowanym i uczestnikom serdecznie dziękujemy!

 

 

Nowości wydawnicze

„ Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „ Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek inwestycji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 769,00zł w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

Zabierz książkę na wakacje!

Zapraszamy do naszej biblioteki po wakacyjne nowości

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    10-17

Wtorek               10-17

Środa                 10-17

Czwartek             8-15

Piątek                10-17

Uwaga!

W lipcu i w sierpniu biblioteka w soboty nieczynna

 

 

Spotkanie klubu DKK 06.06.2022r.

Nasze klubowiczki polecają wielokrotnie nagradzany reportaż Justyny Kopińskiej pt. " Z nienawiści do kobiet"

 

 

Zapraszamy w Dzień Dziecka do biblioteki!

Trzech pierwszych czytelników oddziału dziecięcego, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w Dniu Dziecka, otrzymają niespodziankę!

 

 

 

Wystawa fotograficzna Pani Krystyny Sasal

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

PT. "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

 

Nagrody w konkursie wręczone! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pomimo dość trudnego tematu, jakim jest hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek : " Biblioteka - świat w jednym miejscu", uczestnicy konkursu znakomicie sobie poradzili. Dlategoteż jury konkursu przyznało aż 6 wyróżnień. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac konkursowych w naszej bibliotece.

 

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

 

     Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego pt. "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

 

UCZNIOWIE KLAS I - III ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce - Zuzanna Obara SSP w Ostojowie

II miejsce - Jan Barański SSP nr 1 w Suchedniowie

III miejsce - Paulina Jabłońska SSP nr 1 w Suchedniowie

Wyróżnienia:

Ola Miernik SSP nr 3 w Suchedniowie

Krzysztof Korbacz SSP nr 3 w Suchedniowie

Maja Zielińska SSP w Ostojowie

Gabrysia Kubera SSP nr 1 w Suchedniowie

 

UCZNIOWIE KLAS IV - VIII ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce - Małgorzata Barańska SSP nr 1 w Suchedniowie

II miejsce -  Gabriela Winkler SSP nr 1 w Suchedniowie

III miejsce - Daria Dulęba SSP w Ostojowie

Wyróżnienia:

Julia Zaród SSP nr 3 w Suchedniowie

Jakub Chrząszcz SSP w Ostojowie

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy!!!

Wręczenie nagród  i wystawa prac konkursowych odbędzie się 13 maja 2022r. o godz. 14.30 w bibliotece.

 

 

 

JUBILEUSZOWE SPOTKANIE KLUBU DKK

09.05.2022R.

 To już 5 lat spotkań z książką w ramach Klubu DKK. Nasz jubileusz uświetniła swoją poezją Lidia Markiewicz.

 

 

MINI LOTERIA 

               Zapraszamy wszystkich czytelników Oddziału dziecięcego, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w dniach od 9 maja do 14 maja 2022r. do udziału w mini loterii "Szczęśliwy los".  Losowanie szczęśliwego losu odbędzie się 16 maja, a na wygranego czeka nagroda-niespodzianka!

 

 

 

UWAGA KONKURS!!!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie ogłasza konkurs plastyczny pt.  "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU", zorganizowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2022. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchedniów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A3. Na prace czekamy do 10 maja w siedzibie biblioteki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 maja na stronie internetowej biblioteki. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody! Aby wziąć udział w konkursie należy wraz z pracą dostarczyć wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. 

 

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

 

Organizator konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Jana Pawła II w Suchedniowie.

Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w 2022r.

 

Cele konkursu:

- rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,

- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

- pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni,

- doskonalenie sprawności manualnej.

 

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch grupach wiekowych:

   - uczniowie klas I –III ze szkół podstawowych

   - uczniowie klas IV –VIII ze szkół podstawowych

      z terenu Gminy Suchedniów.

2. Termin składania prac upływa 10 maja 2022r.;

3. Termin ogłoszenia wyników konkursu 12 maja 2022 r. na stronie internetowej MGBP w Suchedniowie ( www.bibliotekasuchedniow.pl ).

4. Prace należy składać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie przy ulicy Kościelnej 3 w godzinach pracy biblioteki.

 5. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej      niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach.

6. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek,      malarstwo, kolaż, techniki mieszane) w formacie A3.

7. Tematyka pracy powinna być spójna i nawiązywać do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek, czyli „ Biblioteka –świat w jednym miejscu”.

8. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.

9. Uczestnik bierze udział w konkursie po złożeniu pracy wraz z wypełnionym i

podpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia uczestnika do konkursu plastycznego.

10. Każda praca konkursowa powinna  na odwrocie zawierać informacje: tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły.

11. Dostarczenie pracy i Formularza jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej Organizatora, w mediach społecznościowych i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

12. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość, oryginalność,

- estetyka wykonania,

- samodzielność wykonania.

13. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, która  przyzna  nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

14. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

15. Biblioteka zorganizuje wystawę prac biorących udział w konkursie.

16. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/plik/formularz-zgloszenia-uczestnika-do-konkursu-plastycznego2-1650619267.docx

 

 

 

 

 

WYSTAWA MALARSTWA STEFANII WÓJCIK

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarskiej Stefanii Wójcik. Wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki w terminie do 15 maja 2022r.

Kilka słów o autorce:

Ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie  studia i dyplom na UMCS w Lublinie . Od 18  lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła  zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku oraz pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania,  Kanada, Australia ,USA/. 

Zdobywczyni wielu nagród m. in : Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku,  Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich w Rzeszowie, w Zamościu itp.

Autorka o swojej twórczości:

Pasja twórcza wyzwala we mnie  radość i ubogaca  życie. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej.

Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne,  czy  agresywne jak tendencje współczesne, ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą .Osadzony w realizmie świat pozwala zanurzyć się w piękno i marzenia.

Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka .

 

 

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

04.04.2022r.

 

   "Sekretne życie drzew" Peter Wohlleben

"Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew - istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nietylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem."

ADAM WAJRAK

 

 

 

 

 

Dyplom Mała Książka Wielki Człowiek dla Mai Zielińskiej. Gratulacje!

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Zapraszamy do naszej biblioteki!

 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Skarżysku-Kamiennej. Kiermasz będzie dostępny do 30 marca w godzinach pracy biblioteki.

 

 

 

 

 

MOC OPOWIEŚCI -BAZA BEZPŁATNYCH KSIĄŻEK

DLA DZIECI PO UKRAIŃSKU

        Wszyscy pomagamy tak, jak potrafimy. Jedną z form wsparcia dla dzieci, przybywających do nas z Ukrainy, może być możliwość spędzenia tego trudnego czasu na czytaniu książek i bajek, by choć na chwilę odwrócić ich uwagę i myśli od wojny i traumatycznych przeżyć. Poniżej linki do darmowych książek w języku ukraińskim:

 

https://lustrobiblioteki.pl/2022/03/70-darmowych-ksiazek-dla-dzieci-w-jezyku-ukrainskim-do-pobrania/

 

https://cyfrowydialog.pl/blog/moc-opowiesci-baza-bezplatnych-ksiazek-dzieciecych-po-ukrainsku/?fbclid=IwAR1cQiuAcMHRaC5KE3r-1xqy7tckqpuaj_F_j1iNIvrlD9-Z9n7eUXiVQCM

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

07.03.2022 r.

"Ogród Zuzanny" Justyna Bednarek Jagna Kaczanowska

Polecamy!

 

 

WIELKIE LITERY

Książki dla osób słabowidzących

       Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Zapraszamy do naszej biblioteki po książki z Wielką Literą!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie zaprasza na Walentynki z książką.

 

 

 

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

    Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat po czytelnicze wyprawki w ramach nowej edycji projektu : " Mała ksiązka - wielki człowiek". W wyprawce dzieci znajdą wyjatkową książkę  "Pierwsze czytanki dla..." , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w naszej bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z ksiągozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu takich naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Dzięki tej akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, jakim jest biblioteka.

   Gorąco zachęcamy do wziecia udzialu w akcji, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy Czytelnik Roku 2021

   Niezmiernie miło nam oznajmić, iż Najlepszym Czytelnikiem roku 2021 Oddziału dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie została Zuzanna Tuszyńska.

Serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

10.01.2022r.

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy nasze spotkania z Klubem DKK. Tematem naszej dyskusji była " Ziemia Obiecana " Baracka Obamy. To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, światowej polityce i życiu w Białym Domu.

 

 

 

 

                                  Od dnia 03.01.2022 r.

Biblioteka będzie czynna w następujących godzinach

  Poniedziałek    Wtorek          Środa         Czwartek   Piątek        Sobota   
      10 - 17    10 - 17     10 - 17      8 - 15   10 - 17    9 - 13

 

 

Bezpłatna Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

Ponad 2 000 000 artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism

academica.edu.pl     

                                                        dostępna w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej             

                                                                                      im. Jana Pawła II w Suchedniowie

 

    

 

Academica

 

Miejsko-Gminna  Biblioteka Publiczna w Suchedniowie dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek                  i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie  z systemu jest darmowe.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń, zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w Czytelni dla Dorosłych. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w Czytelni dla Dorosłych i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

  • Dostęp do współczesnych publikacji naukowych
  • Zasoby Biblioteki Narodowej dostępne w suchedniowskiej bibliotece
  • Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w Czytelni dla Dorosłych
  • Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń
  • Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin
  • Pełnotekstowa wyszukiwarka
  • Możliwość tworzenia notatek
  • Importowanie danych bibliograficznych
  • Zapamiętywanie kwerend
  • Korzystanie z systemu jest całkowicie darmowe

       

        Zapraszamy do korzystania w godzinach otwarcia biblioteki

 

 

 

 

                         

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.

 

     

                                                                  

                                                      NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

 

                  

 

 

  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

( 05.07.)

   

     ,,Jeszcze się kiedyś spotkamy" - to tytuł książki Magdaleny Witkiewicz o której dyskutowaliśmy, dzieliliśmy się spostrzeżeniami i uwagami. Podczas lipcowego spotkania DKK. Wciągajaca fabuła książki, doskonały warsztat pisarski autorki, oraz zwrócenie uwagi na wartości które są ponadczasowe. Spowodowały że dyskusja była interesujaca i przebiegała jak zwykle w miłej atmosferze.

 


  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

( 08.06.)

           

        Po przerwie związanej z obostrzeniami covidowymi wznowiliśmy działalność naszego klubu DKK. Doskonała pogoda umożliwiła nam spotkanie na świeżym powietrzu. Rozmawialiśmy o książce Anny Ficner - Ogonowskiej ,,Jeśli zatęsknisz". Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 05.07. 2021 r.

Więcej

 


XVIII Tydzień Bibliotek  08-15 maj 2021 

,,Znajdziesz mnie w bibliotece"


Wielkie Litery #dlaBibliotek

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie bierze udział w konkursie ,,Wielkie Litery #dlaBibliotek". Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym oraz seniorom.

Wielkie litery to większa czcionka, wygodny format, wielka radość czytania. Do wygrania w konkursie są pakiety książek Wielkie Litery wydawnictwa Azymut.

 http://www.facebook.com/wielkielitery.azymut

http://www.istagram.com/wielkie.litery

 

Trzymajcie kciuki za naszą bibliotekę !

 


Dotacja MKiDN na zakup nowości czytelniczych

     W 2020 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchednowie po raz kolejny otrzymała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7065 zł na zakup nowości wydawniczych. Dotacja przyznawana jest w ramach ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1. ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych", w/w kwota umożliwiła nam zakup 269 vol.

  


Najlepszy czytelnik 2020

                            Wybraliśmy najlepszego czytelnika dziecięcego Oddziału dla dzieci naszej biblioteki za rok 2020. Miło nam ogłosić że został nim OSKAR SALWA. Ogromne gratulacje. Na zdjęciu Oskar wraz z braciszkiem Igorem.

 

 

   
     

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny