Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Aktualności

Uwaga!

Właścicielem Szczęśliwego Losu została pani Małgorzata Łukasiak i Amelia Zielińska.

Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród.

 

Nagrody w konkursie plastycznym "Biblioteka-miejsce na czasie" wręczone!

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a wszystkim uczestnikom dziekujemy za udział.

 

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. "BIBLIOTEKA – MIEJSCE NA CZASIE"

     Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego pt. "Biblioteka – miejsce na czasie". Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

 

UCZNIOWIE KLAS IV - VIII ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Zuzanna Obara SSP  w Ostojowie

II miejsce – Maja Zielińska SSP w Ostojowie

III miejsce – Natasza Przeorska SSP w Ostojowie

Wyróżnienie:

Julia Miernik  SSP w Ostojowie

 

UCZNIOWIE KLAS I - III ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Marcelina Sitarska SSP w Ostojowie

II miejsce -  Maja Marczyńska SSP nr 1 w Suchedniowie

III miejsce – Maria Lisowska SSP nr 1 w Suchedniowie

Wyróżnienie:

Gabriela Jędrocha SSP nr 1 w Suchedniowie

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy!!!

Zapraszamy na wręczenie nagród w środę 15 maja o godz. 14.30.

  

 

Zapraszamy do lektury kwartalnika literacko-kulturalnego „LiryDram”, którego redaktor naczelną jest związana z Suchedniowem poetka Marlena Zynger.

Jest to magazyn poświęcony poezji, rysunkowi, malarstwu, grafice, fotografii, teatrowi, muzyce i prozie. Znajdziemy w nim zarówno aktualności, jak i informacje archiwalne, rozmowy z twórcami, zaproszenia na wystawy oraz relacje z najważniejszych wydarzeń. 

 

Poetyckie spotkanie z Kasią i Tomkiem

   W sobotnie przedpołudnie, 11 maja, gościlismy w naszej bibliotece dwoje utalentowanych poetów: Katarzynę Jezierską i Tomasza Zubińskiego. Kasia i Tomek, przy akompaniamencie gitary, przenieśli nas w świat wielu emocji, rozbudzili naszą wyobraźnię, jednocześnie skłaniając do przemyśleń nad codziennym życiem. Wśród osób obecnych na spotkaniu gościliśmy pochodzącą z Suchedniowa poetkę  Annę Obarę  i redaktor naczelną kwartalnika literacko-kulturalnego "LiryDram" -Marlenę Zynger.

  

 

MINI LOTERIA 

               Zapraszamy wszystkich czytelników, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w dniach od 8 maja do 15 maja 2024r. do udziału w mini loterii "Szczęśliwy los".  Losowanie szczęśliwego losu odbędzie się 16 maja, a na wygranego czeka nagroda-niespodzianka!

 

 

 

Zapraszamy na poetycko-muzyczne spotkanie z Tomaszem Zubińskim i Katarzyną Jezierską, które odbędzie się w naszej bibliotece w najbliższą sobotę, 11 maja 2024 r. o godz. 10.30.

  Pochodzący z Suchedniowa Tomasz Zubiński, pisze wiersze. Wydał trzy tomy poezji:  ,,Mały tomik,, , ,,Patogen szczęścia,, oraz ,,Poezja, ale jeszcze niewyspana,,. Na co dzień swoimi wierszami dzieli się na Facebooku, ale już w najbliższą sobotę wraz z Katarzyną Jezierską będą naszymi gośćmi i przy akompaniamencie muzycznym podzielą się na żywo swoją twórczością. Katarzyna Jezierska jest skarżyszczanką, również pisze poezje oraz sama tworzy ilustracje na płótnie do swoich książek, wydała dwa tomiki wierszy: ,,Na zachód od serca,, i ,,Kobiecy rozejm z myślami”. Oboje są administratorami facebookowej grupy poetyckiej „ Brzegiem myśli”.

  Tomasz Zubiński sam o swojej poezji mówi, że… „Słowo ma potężną moc sprawczą, potrafi rozkochać w sobie dwoje ludzi, jak i wyrządzić dużo zła. Uwielbiam słowem dawać radość, a wiersze moje powstają z myślą o tym, by każdy czytający odnalazł w nich siebie. Jeżeli tym, co napisałem, udało mi się uratować choć jedną duszę, to warto było. Nie jestem wyedukowany w poezji. Piszę sercem, ale jednocześnie uważam, że wiersz ma być o czymś. Piszę krótkie wiersze. Cztery zwrotki, szesnaście wersów wystarczy, żeby przekazać myśl”.

 

Spotkanie DKK 06.05.2024

Katarzyna Janus " Szczęście w mazurskim domu"

Piękna opowieść o mazurskim domu i poszukiwaniu szczęścia. Tosia, która odziedziczyła stary dom na Mazurach, jest na dobrej drodze do odnalezienia spokoju i szczęścia. Tymczasem Paulina, studentka konserwatorium, spotyka Bruna, mężczyznę z przeszłością. Między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie.

 

 

   

         Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie ogłasza konkurs plastyczny       pt.  "Biblioteka - miejsce na czasie ", zorganizowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2024. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchedniów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A3. Na prace czekamy do 13 maja w siedzibie biblioteki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone   14 maja na stronie internetowej biblioteki. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody! Aby wziąć udział w konkursie należy wraz z pracą dostarczyć wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. 

 

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „Biblioteka - miejsce na czasie”

 

Organizator konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Jana Pawła II w Suchedniowie.

Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w 2024r.

 

Cele konkursu:

- rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,

- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

- pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni,

- doskonalenie sprawności manualnej.

 

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch grupach wiekowych:

   - uczniowie klas I –III ze szkół podstawowych

   - uczniowie klas IV –VIII ze szkół podstawowych

      z terenu Gminy Suchedniów.

2. Termin składania prac upływa 13 maja 2024r.;

3. Termin ogłoszenia wyników konkursu 14 maja 2024 r. na stronie internetowej MGBP w Suchedniowie ( www.bibliotekasuchedniow.pl ).

4. Prace należy składać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie przy ulicy Kościelnej 3 w godzinach pracy biblioteki.

 5. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej   niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach.

6. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek,  malarstwo, kolaż, techniki mieszane) w formacie A3.

7. Tematyka pracy powinna być spójna i nawiązywać do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek, czyli „Biblioteka - miejsce na czasie”.

8. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.

9. Uczestnik bierze udział w konkursie po złożeniu pracy wraz z wypełnionym i

podpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia uczestnika do konkursu plastycznego.

10. Każda praca konkursowa powinna  na odwrocie zawierać informacje: tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły.

11. Dostarczenie pracy i Formularza jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej Organizatora, w mediach społecznościowych i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

12. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość, oryginalność,

- estetyka wykonania,

- samodzielność wykonania.

13. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, która  przyzna  nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

14. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

15. Biblioteka zorganizuje wystawę prac biorących udział w konkursie.

16. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/plik/formularz-zgloszenia-uczestnika-do-konkursu-plastycznego-1713955230.docx

 

   

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ MALARSTWA BRONISŁAWY RYŚ

     Bronisława Ryś - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, emerytowana nauczycielka. Maluje kwiaty, pejzaże, abstrakcje. Ulubioną techniką malowania jest olej  na płótnie  i płycie.  Artystka w swojej twórczości stara się wyrazić to, co jej w duszy gra. W obrazach ukazuje pozytywne  emocje: radość, światło, ciepło, by wypełniać nimi serca swoich odbiorców. 

    Malarka w swoim życiu  zawodowym i artystycznym posiada liczne  zasługi. Odznaczona została medalem Komisji Edukacji Narodowej. Za twórczość  artystyczną odznaczona Bene Meritus (Słusznie zasłużony), Nike Świętokrzyską, otrzymała list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Kielc. Angażuje się  czynnie w działalność  Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, którego jest wiceprezesem. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Swój  dorobek artystyczny prezentuje na licznych wystawach indywidualnych, poplenerowych, zbiorowych i wirtualnych o zasięgu  krajowym i międzynarodowym.

 

   

 

 

Spotkanie DKK 08.04.2024

Kristin Hannah "Gdzie poniesie wiatr"

Kristin Hannah pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i takich, którzy nie mają zupełnie nic. Brutalny realizm, głeboko emocjonalne postaci i żywa narracja sprawiają, że ta historia od samego początku jest na wskroś prawdziwa. Elsa to kobieta konsekwentnie broniąca wyznawanych przez siebie zasad oraz ludzi, których kocha.

 

 

Spotkanie DKK 04.03.2024

Maria Czubaszek " Wszyscy niestety normalni"

   Czubaszek ironiczna, absurdalna, genialna. Teksty i felietony, za które pokochały ją miliony czytelników. A że w życiu i tekstach Marii Czubaszek może wydarzyć się naprawdę wszystko...Bo ludzie nienormalni są w tym świecie jak najbardziej normalni!

Zachęcamy do lektury!

 

Zapraszamy na wystawę prac Anny Lańczyk

 

 

Spotkanie DKK 05.02.2024

Julian Barnes "Jedyna Historia"

Historia miłosna młodego mężczyzny i dojrzałej, ustatkowanej kobiety, przepełniona czystym pięknem, szczerym smutkiemi głęboką prawdą.

 

Zapraszamy na wystawę malarstwa

Sławomiry Jambor

     Zapraszamy na wystawę Sławomiry Jambor "Świętokrzyskie klimaty". Pani Sławomira jest geografem, przyrodnikiem oraz plastykiem. Promuje region świętokrzyski poprzez malowanie miniaturek krajobrazów i zabytków świętokrzyskich oraz aniołow świętokrzyskich. Jej ulubiona technika to akryl na drewnie. Należy do Stowarzyszenia Krearte oraz TPSP w Kielcach. Do obejrzenia wystawy zapraszamy w godzinach pracy biblioteki. 

  

 

 

Spotkanie DKK 08.01.2024

Sophie McKenzie "Zaufaj mi"

Thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji.

"McKenzie to sprawna pisarka, która wie jak zaciekawić, zbudować napięcie, stworzyć plejadę przekonujących postacii nakreślić intrygującą fabułę".

 

 

 

Spotkanie DKK 04.12.2023

WM. PAUL YOUNG "Ewa"

"Śmiała i bezprecedensowa próba zgłębienia historii o Stworzeniu, wierna źródłowym tekstom oraz wynikom wieloletnich badań, a jednak pełna zapierających dech w piersiach odkryć, które kwestionują tradycyjne wierzenia dotyczące tego, kim jesteśmy i jak zostaliśmy powołani do istnienia"...

Zapraszamy do lektury

 

 

 

Wystawa fotografiki

Jacek Cholewa

"Imagination nodes"

    Zapraszamy na wystawę fotografiki, którą 14 listopada w naszej bibliotece osobiście otworzył autor - Jacek Cholewa. Fotograf opowiedział o kulisach powstania swoich fotografii, a także o sposobie łączenia tradycyjnego zdjęcia z nowymi technikami komputerowymi.

 

 

 

 

Finisaż wystawy malarsta

Iwony Ambroszczyk

"Letnie impresje"

     W piątek, 10 listopada Iwona Ambroszczyk zakończyła swoją wystawę w naszej bibliotece. Finisaż wystawy autorka uświetniła loterią, w której można było wylosować jedną z prac pani Iwony. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz emocje związane z udziałem w loterii.

 

Spotkanie DKK 06.10.2023

Jakub Ćwiek "Topiel"

      Triller obyczajowy i porywajaca - a momentami przerażająca - opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczająca się zarazem z nostalgią za latami 90. Zaskakująca mieszanka serialu "Stranger Things" i "To" Stephena Kinga.

 

 

WYSTAWA FOTOGRAFIKI JACKA CHOLEWY

 

Wystawa okolicznościowa "Suchedniowskie Steny"

z okazji 80. rocznicy produkcji oraz likwidacji

tajnej wytwórni broni w Zakładach Tańskich w Suchedniowie

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA DZIECI I DOROSŁYCH

„ Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „ Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek inwestycji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

 

 

  Wzorem ubiegłego roku, w piątek 6 października w naszej bibliotece odbyła się NOC BIBLIOTEK. Oprócz projekcji bajki pt. "Moja mama Gorylica", nasi mali uczestnicy obejrzeli urządzenia wykorzystywane w życiu codziennym kilka dekad temu... np. gramofon, radioodbiornik, magnetofon na kasety, telefon przewodowy z obrotową tarczą, latarka, liczydła, maszyna do pisania oraz projektor do wyświetlania bajek z kliszy. Zwiedzili również zakamarki biblioteki, w ciągu dnia niedostępne dla wszystkich czytelników. Humory dopisywały, więc wieczór upłynąl w bardzo miłej atmosferze!

 

 

 

Spotkanie DKK 02.10.2023

Elena Ferrante "Czas porzucenia"

    "Ferrante zgrabnie analizuje mikrokosmos ludzkiej duszy, jasno i precyzyjnie przedstawiając czytelnikom meandry kobiecego umysłu - cierpienie wywołane porzuceniem i nieznośne dudnienie upływającego czasu" - El Mundo

 

 

      29 września to  Dzień  Głośnego Czytania. Przygody Koziołka Matołka uczniom klas pierwszych z SSP 1 i SSP 3 w Suchedniowie przeczytała nasza czytelniczka pani Anna Pasek.

 

 

Spotkanie autorskie z Joanną Rusinek

    25 września  naszą bibliotekę odwiedziła ilustratorka, projektantka okładek płyt i książek oraz pisarka -  Joanna Rusinek. Autorka opowiedziała o pracy nad swoją książką pt. " Co robią lisy". Uczniowie ze szkół SSP 1, SSP 3 w Suchedniowie i SSP z Ostojowa uczestniczyli w warsztatach plastycznych, nawiązujących do książki.

 

 

 

  

  Kolejna Edycja Narodowego Czytania za nami!

    W sobotę, 9 września, Miejsko-Gminna Biblioteka Publicza im. Jana Pawła II w Suchedniowie, wzorem lat ubiegłych, uczestniczyła w corocznej ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania,  promującej czytelnictwo i dorobek polskiej literatury. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Pierwszą edycję Narodowego Czytania rozpoczęła wspólna lektura „Pana Tadeusza” – wybitnej epopei narodowej Adama Mickiewicza. Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w okolicznościowym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i zaangażowanie w akcję Narodowego Czytania.

  

Spotkanie DKK 04.09.2023r.

Kristin Hannah " Firefly Lane"

     Na powakacyjnym spotkaniu DKK nasze klubowiczki podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu powieści autorki bestsellerów "Słowik" i Zimowy ogród" Kristin Hannah pt. " Firefly Lane". To wzruszająca opowieść o przyjaźni, której fundamenty skruszyła zdrada.

Polecamy lekturę!

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych z MKiDzN 

 do bibliotek publicznych 2023 r.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 769,00zł w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.

 

                Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie zaprasza 9 września 2023r.  o godz. 11.00 na kolejną, 12. już edycję Narodowego Czytania. Tym razem lekturą, której fragmenty odczytamy wspólnie, będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 

                    

   Wystawa malarstwa Anny Sokołowskiej

    W dniu 30 czerwca 2023r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż, otwierający wystawę malarstwa Anny Sokołowskiej. Wydarzenie uświetniła recytacja wierszy Krystyny Sokołowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z SYSTEMU ZAMÓWIEŃ ZASOBÓW

 MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SUCHEDNIOWIE

1. Przyjdź i zapisz się do Biblioteki w nowym systemie. Konieczny do tego jest numer PESEL oraz adres poczty elektronicznej. Otrzymasz od nas numer karty bibliotecznej. Od tej chwili możesz korzystać z naszej wypożyczalni.

2. Księgozbiór naszej Biblioteki możesz przeglądać na stronie www.szukamksiazki.pl, w wyszukiwarce bibliotek wpisując Suchedniów lub na stronie www.bibliotekasuchedniow.pl w zakładce katalog on-line.

3. Aby móc dokonać zamówienia książki, musisz założyć konto na stronie www.szukamksiazki.pl i do tego potrzebny Ci będzie Twój numer karty bibliotecznej i adres poczty e-mail.

4. Po założeniu konta możesz dokonywać zamówień. Każde z nich będzie potwierdzone informacją zwrotną od systemu MAK+ wysłaną na adres e-mail podany przy zakładaniu karty bibliotecznej.

5. W treści wiadomości otrzymasz datę, do kiedy możesz zgłosić się po odbiór wybranej przez Ciebie książki. Po upływie tego terminu książka wróci na półkę.

W razie wątpliwości jesteśmy dostępni pod numerem tel. 882 921 568 oraz 41 25 44 985.

 

Katalog on-line Szukam książki - POMOC W REJESTRACJI

Rejestracja w katalogu on-line:

1.Zaznacz swoje obywatelstwo i wpisz swój PESEL

2. Wpisz swój nr karty bibliotecznej SCXXXXX, który otrzymasz w naszej bibliotece

3. Wpisz swój login

4. Wpisz swoje hasło

5. Powtórz hasło

6.Przeczytaj regulamin

7. Zatwierdź zgody

8. kliknij ZAREJESTRUJ

 

szukamksiazki.pl - screen

szukamksiazki.pl - screen

UWAGA!

Zdarza się, że od momentu rejestracji do możliwego zalogowania się na utworzonym koncie może upłynąć kilka godzin.

Związane jest to z synchronizacją systemu. Prosimy o cierpliwość.

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    10-17

Wtorek               10-17

Środa                 10-17

Czwartek             8-15

Piątek                10-17

Uwaga!

W lipcu i w sierpniu biblioteka w soboty nieczynna

 

  

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

im. Jana Pawła II

w Suchedniowie

zaprasza na wystawę malarstwa

ANNY SOKOŁOWSKIEJ

 

Wystawa trwać będzie

 od 30 czerwca do 31 lipca 2023 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 czerwca o godz. 17.00

Wydarzenie uświetni autorska recytacja wierszy Krystyny Sokołowskiej

 

Zapraszamy do odwiedzania wystawy w godzinach pracy biblioteki

 

 

Spotkanie DKK 05.06.2023

Wojciech Chmielarz " Żmijowisko"

   Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu DKK nasze klubowiczki podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu przejmującego thrillera Wojciecha Chmielarza. Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.

 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

"MOJA, TWOJA, NASZA - BIBLIOTEKA!"

     Gratulujemy laureatom konkursu pt. "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka!", a autorom wszystkich prac dziękujemy za udział.

 

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. "MOJA, TWOJA , NASZA - BIBLIOTEKA!" 

     Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego pt. "Moja, Twoja, Nasza - -Biblioteka!". Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

 

UCZNIOWIE KLAS I - III ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Jan Barański SSP nr 1 w Suchedniowie

II miejsce – Zuzanna Obara SSP w Ostojowie

III miejsce – Seweryn Wikło SSP w Ostojowie

Wyróżnienie:

Maja Groszkiewicz SSP nr 1 w Suchedniowie

 

UCZNIOWIE KLAS IV - VIII ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce – Julia Paszkiel SSP w Ostojowie

II miejsce -  Laura Mazurkiewicz SSP w Ostojowie

III miejsce – Dawid Grudniewski SSP w Ostojowie

Wyróżnienie:

Oliwia Twórz SSP w Ostojowie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy!!!

 

 

Warsztaty z teatrzykiem kamishibai

   Uczniowie klasy 2a SSP3 w Suchedniowie znakomicie poradzili sobie w tworzeniu własnych ilustracji do teatrzyku w nawiązaniu do wysłuchanej bajki.

   Spotkanie z teatrem kamishibai wyzwala w dzieciach współpracę, możliwość sprawdzenia się, podejmowania decyzji, empatię i pokonywanie wstydu, a także wspomaga rozwój umiejętności kognitywnych i werbalnych – zrozumienia wątków, korzystania z własnego doświadczenia i wiedzy, formułowania wypowiedzi słownych.

 

Spotkanie DKK 08.05.2023

Katarzyna Michalak " Pisarka"

    "Słowa mogą niszczyć, ale mogą też ocalić. Oto historia pisarki, która spośród tysięcy słów wybiera te najpiękniejsze, by je splatać w niezapomniane historie. To również opowieść o dwojgu młodych ludziach, Weronice i Wiktorze, którzy mają tylko siebie, pragną jedynie poczycia bezpieczeństwa i prawa do miłości. Czy mogą zwyciężyć w nierównej walce z losem?"

    Dzisiejsze spotkanie DKK zbiegło się w czasie z Dniem Bibliotekarza, rozpoczynającym Tydzień Bibliotek 2023 pod hasłem "Maja, Twoja, Nasza - Biblioteka!". Serdecznie dziękujemy naszym Klubowiczkom za pamięć i ciepłe słowa w tym dniu.

    

 

MINI LOTERIA 

               Zapraszamy wszystkich czytelników, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w Tygodniu Bibliotek dniach od 8 maja do 15 maja 2023r. do udziału w mini loterii "Szczęśliwy los".  Losowanie szczęśliwego losu odbędzie się 16 maja, a na wygranego czeka nagroda - niespodzianka!

 

 

 
 
 

Teatr obrazkowy KAMISHIBAI

    Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Kamishibai jest wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych i spotkań z dziećmi w naszej bibliotece.

Parawan Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. W przeciwieństwie do przewracanej kartki w książce, ilustracje Kamishibai pojawiają się przed odbiorcą, tworząc integralną całość. W zależności od opowiadanej fabuły zmiana ilustracji może być szybsza lub wolniejsza, ilustracja może być pokazywana dłużej, aby wzmocnić suspens lub można do niej powrócić kilkakrotnie. Różne tempo zmian ilustracji to charakterystyczna cecha Kamishibai, dająca wrażenie ruchu jak w animowanym filmie.

Przedstawienia Kamishibai stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną oraz są świetną formą zabawy w bibliotece, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.

 

 

 

 

    Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie ogłasza konkurs plastyczny       pt.  " Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka! ", zorganizowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2023. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchedniów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A3. Na prace czekamy do 10 maja w siedzibie biblioteki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone   12 maja na stronie internetowej biblioteki. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody! Aby wziąć udział w konkursie należy wraz z pracą dostarczyć wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. 

 

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „ Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka!”

 

Organizator konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Jana Pawła II w Suchedniowie.

Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w 2023r.

 

Cele konkursu:

- rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,

- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

- pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni,

- doskonalenie sprawności manualnej.

 

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch grupach wiekowych:

   - uczniowie klas I –III ze szkół podstawowych

   - uczniowie klas IV –VIII ze szkół podstawowych

      z terenu Gminy Suchedniów.

2. Termin składania prac upływa 10 maja 2023r.;

3. Termin ogłoszenia wyników konkursu 12 maja 2023 r. na stronie internetowej MGBP w Suchedniowie ( www.bibliotekasuchedniow.pl ).

4. Prace należy składać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie przy ulicy Kościelnej 3 w godzinach pracy biblioteki.

 5. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej   niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach.

6. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek,  malarstwo, kolaż, techniki mieszane) w formacie A3.

7. Tematyka pracy powinna być spójna i nawiązywać do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek, czyli „ Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka!”.

8. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.

9. Uczestnik bierze udział w konkursie po złożeniu pracy wraz z wypełnionym i

podpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia uczestnika do konkursu plastycznego.

10. Każda praca konkursowa powinna  na odwrocie zawierać informacje: tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły.

11. Dostarczenie pracy i Formularza jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej Organizatora, w mediach społecznościowych i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

12. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość, oryginalność,

- estetyka wykonania,

- samodzielność wykonania.

13. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, która  przyzna  nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

14. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

15. Biblioteka zorganizuje wystawę prac biorących udział w konkursie.

16. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/plik/formularz-zgloszenia-uczestnika-do-konkursu-plastycznego-1681809416.docx

 

 

Spotkanie DKK 03.04.2023

Kira Gałczyńska "Nie gaście tej lampy przy drzwiach..."

     Poruszająca, ciepła i pełna humoru, to znów smutna i pełna gorzkich refleksji opowieść sięga 1939 roku i pierwszych wspomnień z dzieciństwa autorki, przerwanego wybuchem wojny, i prowadzi przez jej młodość w czasach stalinizmu i pracę dziennikarki w PRL-u aż po XXI wiek. Na kartach książki pojawia się wielu znajomych i przyjaciół rodziny Gałczyńskich – znanych postaci ze świata kultury. Nie brakuje tu anegdot, ale i dramatów ludzi, którym przyszło żyć w państwie totalitarnym.

Zachęcamy do lektury!

 

 

 

 

WERNISAŻ WYSTAWY IWONY AMBROSZCZYK

"MOJE EUROKĄTKI"

 

  W piątek 24 marca 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie Iwona Ambroszczyk otworzyła wystawę swojego malarstwa pt. "Moje Eurokątki". Artystka łączy w swej pasji zamiłowanie do malarstwa i podróży, a jej obrazy są pamiątką, wspomnieniem z odwiedzonych miejsc.

   Zapraszamy do odwiedzania wystawy do 17 maja 2023 roku w godzinach pracy biblioteki.

 

 

 

   

21 marca Światowym Dniem Poezji

    Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Zachęcamy do darmowego i legalnego czytania poezji w formie e-booków dostępnych w bibliotece cyfrowej polona.pl
https://lustrobiblioteki.pl/2023/03/dzien-poezji-darmowe-e-booki-do-pobrania-pdf-mobi-epub

 
 

 

   

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

w Suchedniowie

zaprasza

na wystawę malarstwa  Iwony Ambroszczyk

pt.”Moje Eurokątki”

24 marca   -  17 maja  2023 roku

/Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki/

Wernisaż wystawy dnia 24 marca 2023 r. o godz. 17.00

 

             Iwona Ambroszczyk-mieszka i pracuje w Końskich. Jest nauczycielką języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym. Z zamiłowania artystka. Jej ulubioną techniką jest pastel suchy oraz malarstwo na szkle. Cykl "Moje Eurokątki" łączy pasję malarstwa oraz podróżowania. Prace autorki prezentowane były na indywidualnych wystawach malarskich: Opatów (2016), Gabrielnia (2018), Ciekoty (2019), Kielce (2022), Inowłódz (2022), Końskie (2022) oraz na licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych.   

       


 

                                                            

Spotkanie DKK 06.03.2023

     Dzisiejsze spotkanie DKK poświecone było książce Anny Cieplak " Lekki bagaż". Autorka znakomicie portretuje początkujących dorosłych z czułością i wyrozumiałością dla ich niedoskonałości, frustracji i marzeń. Zachęcamy do lektury!

 

 

Ferie, ferie i po feriach...

     Ferie w bibliotece upłynęły pod znakiem świetnej zabawy oraz doskonalenia manualnych zdolności i treningu umysłu. W czasie ferii powstały nietylko imponujące budowle z klocków Lego, ale także wspaniałe prace plastyczne, m.in.makieta naszego miasta oraz akwarium z rybkami. Wytężaliśmy swoje umysły podczas rozgrywek planszowych oraz rozwiązywania rebusów, krzyżówek i łamigłówek. Zwieńczeniem naszych dwutygodniowych zajęć była kolorowa zabawa karnawałowa.

  

 

Spotkanie DKK 13.02.2023

     Klubowiczki DKK polecają : "Zimowy wiatr na twojej twarzy" Carli Montero - przejmująca panorama ludzkiego losu, z którego kpi wielka historia.

 

 

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna 

im. W. Gombrowicza w Kielcach zaprasza na spotkanie z Anną Musiałówną – Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki,

które odbędzie się 16 lutego  2023 r. o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki.

Anna Musiałówna – fotoreporterka, tancerka, artystka baletu. Urodziła się w Suchedniowie, gdzie przez ponad 50 lat jej ojciec prowadził zakład fotograficzny. Obecnie mieszka w Warszawie. Ukończyła Państwową Średnią Szkołę Baletową i otrzymała dyplom zawodowego tancerza i tytuł Artysty Baletu. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie wystąpiła m.in. w roli Mirty w Giselle, Frygi w Spartakusie. W 1971 r. podczas próby uległa wypadkowi, który przekreślił możliwość kontynuowania kariery w tym zawodzie. Za namową swojego brata zajęła się fotografią. Jej pierwszy materiał pt. Pan doktor wizytuje ukazał się w tygodniku „idt” w 1972 r. W fotografii skupia się przede wszystkim na tematyce społecznej. Od połowy lat 90. związana z tygodnikiem Polityka, gdzie zamieszcza fotoreportaże w rubryce na własne oczy. Współzałożycielka Stowarzyszenia Dokumentalistów „Droga”. Jej fotografie znajdują się w zbiorach ZPAF oraz w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. W 2022 r.ukazała się jej książka Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki. Opowiada w niej o własnym życiu poprzez wspomnienia i relacje ze spotkań z bohaterami swoich fotoreportaży.

Link do informacji o spotkaniu na stronie internetowej biblioteki: https://www.wbp.kielce.pl/strona-glowna/aktualnosci/642-z-drugiej-strony-szkla-autoportret-fotoreporterki-promocja-ksiazki-anny-musialowny

Link do wydarzenia na funpage’u biblioteki: https://www.facebook.com/events/709751390814001

 

 

NAJLEPSZY CZYTELNIK 2022 R.

ODDZIAŁ DLA DZIECI

MARTYNKA MIERNIK

 

Gratulujemy Martynce umiejętności czerpania z książek wiedzy i przyjemności.

Życzymy dalszego rozwoju czytelniczych pasji!

 

 

 

 

 

   Czytak w naszej  

     bibliotece

 

 

Katalog wg autora (PDF)

Katalog wg tytułu (PDF)

 

 

   Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie przystąpiłado projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku – Edycja 2022” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku.

    Nasza placówka wypożycza urządzenia osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku. 

    Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych 
i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe, ciekawe pozycje książkowe.

 

Regulamin wypożyczania Czytaka 4

w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób 
z dysfunkcją wzroku – Edycja 2022”:

 1. Czytaka 4 może wypożyczać jedynie Czytelnik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej 
  w Suchedniowie posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku.
 2. Czytelnik wypożyczający Czytaka 4 jest zobowiązany do podania numeru telefonu, który jest konieczny do utrzymywania kontaktu pomiędzy Biblioteką a Czytelnikiem.
 3. Warunkiem wypożyczenia Czytaka 4 jest pisemne potwierdzenie wypożyczenia przez Czytelnika lub jego prawnego opiekuna.
 4. Czytaka 4 wypożycza się na okres 30 dni kalendarzowych z możliwością prolongaty, jednak czas wypożyczenia nie może być dłuższy niż 60 dni. Po tym okresie możliwe jest przedłużenie terminu zwrotu Czytaka 4 pod warunkiem aktywnego korzystania przez Czytelnika ze zbiorów cyfrowej książki mówionej dostępnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie.
 5. Po upływie terminu, na jaki został wypożyczony Czytak 4, w razie jego niezwrócenia, Biblioteka ma prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 5 zł za każdy dzień zwłoki. 
 6. Osoby nieoddające urządzenia w terminie nie mogą ponownie wypożyczać Czytaka 4.
 7. Z chwilą wypożyczenia Czytaka 4 Czytelnik staje się za niego całkowicie odpowiedzialny i jest zobowiązany do zwrócenia go w oznaczonym terminie w takim stanie, w jakim został mu wypożyczony.
 8. W wypadku uszkodzenia Czytaka 4, Czytelnik ponosi koszty jego naprawy nieobjęte gwarancją producenta.
 9. W wypadku całkowitego zniszczenia lub zagubienia Czytaka 4, Czytelnik płaci odszkodowanie w wysokości odpowiadającej wartości sprzętu.

 

 

 

 

Spotkanie DKK 09.01.2023

    Pierwsze w tym roku spotkanie DKK. Nasze klubowiczki polecają "Czereśnie zawsze muszą być dwie" - powieść Magdaleny Witkiewicz o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.

 

 

 

 

 

Spotkanie DKK 5.12.2022

Grudniowe spotkanie DKK. Nasze Klubowiczki w świątecznej atmosferze podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Magdaleny Witkiewicz pt. "Córka generała". Dziękujemy za życzenia i oryginalne kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez panią Danusię ???? ????                                                      Wszystkim sympatykom DKK życzymy Wesołych Świąt ????

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

    Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy z dziećmi z klas trzecich z SSP1 i SSP 3 w Suchedniowie. Było "misiowo" i wesoło. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat róznych rodzajów misiów - tych prawdziwych i tych bajkowych. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

 

WAŻNA INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW!

 

   W związku z wprowadzeniem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU REJESTRACJI CZYTELNIKÓW ORAZ WYPOŻYCZEŃ W PROGRAMIE MAK+ od 2 stycznia 2023 roku wszyscy odwiedzający Bibliotekę ( zarówno czytelnicy zapisani, jak i chcący się zapisać do Biblioteki – dorośli, młodzież i dzieci ) zobowiązani są do okazania numeru PESEL. W przypadku dzieci do lat 15 zobowiązanie podpisuje rodzic lub opiekun.

   Bez przedstawienia numeru PESEL korzystanie z zasobów Biblioteki nie będzie możliwe.

 

Dyrektor MGBP w Suchedniowie

Małgorzata Wiśniewska

 

 

Spotkanie Klubu DKK 07.11.2022

     Mapa życia codziennego Brytyjczyków  przedstawiona z angielskim humorem przez Matt Rudd w książce pt. "Anglicy. Przewodnik podglądacza".

Zachęcamy do lektury!

 

 

  "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK"

      Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: trzy stacjonarne zestawy komputerowe, komputer przenośny oraz projektor. Koszt ogółem zadania wyniósł 23 000 zł, z tego 19 550 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

 

Spotkanie Klubu DKK 03.10.2022

Na październikowym spotkaniu Klubu DKK nasze klubowiczki opowiadały o wrażeniach po przeczytaniu powieści Bonnie-Sue Hitchcock pt. " Zapach domów innych ludzi".

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

NOC BIBLIOTEK

30 WRZEŚNIA 2022

    W tym roku nasza biblioteka po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem: " To się musi powieść " i wygląda na to, że się powiodło! Nasze wieczorne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie w teatrzyku Kamishibai o zmieniejących się porach roku w przyrodzie oraz film pt. " Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica." Zwiedzaliśmy zakamarki biblioteki i poznaliśmy, co kryje tajemnicza stara skrzynia.

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 WRZEŚNIA

        To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie dziecku na głos stymuluje jego rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży.

         Dzisiejsze święto obchodziliśmy z pierwszakami z SSP1 i SSP3 w Suchedniowie oraz z naszym gościem specjalnym, przyjacielem biblioteki panią Marią Markiewicz. Dziekujemy pani Marii za przeniesienie nas w świat przygód Bolka I Lolka!

 

 

 

NOC BIBLIOTEK  

      W tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Noc bibliotek", której hasło przewodnie brzmi: " To się musi powieść". Z tej okazji zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do odwiedzenia naszej biblioteki w dniu 30 września 2022 r. w godz. od 17 do 20. Będą gry i zabawy, teatrzyk Kamishibai, nocne zwiedzanie zakamarków biblioteki oraz projekcja filmu pt. " Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" z polskim dubbingiem. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub pod    nr tel. 41 25 44 985.   

Zapraszamy!

 

 

Od września nasza biblioteka jest czynna również w soboty

Zapraszamy!

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    10-17

Wtorek               10-17

Środa                 10-17

Czwartek             8-15

Piątek                10-17 

                                                                            Sobota                  9-13

 

 

 

 

  Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

•             Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

•             Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach.

•             Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Spotkanie klubu DKK 05.09.2022

Na powakacyjnym spotkaniu klubu DKK nasze klubowiczki podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Kate Quinn ,, Sieć Alice". Zapraszamy do lektury!

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE 2022

     Wzorem lat ubiegłych Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie włączyła się do akcji Narodowego Czytania.

     Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji, zainicjowana przez Parę Prezydencką.

    “Ballady i romanse” wydane zostały w Wilnie w 1822 roku jako główna część pierwszego tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. Tomik ballad dzisiaj uznany za klasykę literatury, 200 lat temu był przewrotem w myśleniu i w oświeceniowym postrzeganiu świata.

    Wszystkim osobom zaangażowanym i uczestnikom serdecznie dziękujemy!

 

 

Nowości wydawnicze

„ Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zadania „ Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek inwestycji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 769,00zł w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

Zabierz książkę na wakacje!

Zapraszamy do naszej biblioteki po wakacyjne nowości

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    10-17

Wtorek               10-17

Środa                 10-17

Czwartek             8-15

Piątek                10-17

Uwaga!

W lipcu i w sierpniu biblioteka w soboty nieczynna

 

 

Spotkanie klubu DKK 06.06.2022r.

Nasze klubowiczki polecają wielokrotnie nagradzany reportaż Justyny Kopińskiej pt. " Z nienawiści do kobiet"

 

 

Zapraszamy w Dzień Dziecka do biblioteki!

Trzech pierwszych czytelników oddziału dziecięcego, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w Dniu Dziecka, otrzymają niespodziankę!

 

 

 

Wystawa fotograficzna Pani Krystyny Sasal

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

PT. "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

 

Nagrody w konkursie wręczone! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pomimo dość trudnego tematu, jakim jest hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek : " Biblioteka - świat w jednym miejscu", uczestnicy konkursu znakomicie sobie poradzili. Dlategoteż jury konkursu przyznało aż 6 wyróżnień. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac konkursowych w naszej bibliotece.

 

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

 

     Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego pt. "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

 

UCZNIOWIE KLAS I - III ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce - Zuzanna Obara SSP w Ostojowie

II miejsce - Jan Barański SSP nr 1 w Suchedniowie

III miejsce - Paulina Jabłońska SSP nr 1 w Suchedniowie

Wyróżnienia:

Ola Miernik SSP nr 3 w Suchedniowie

Krzysztof Korbacz SSP nr 3 w Suchedniowie

Maja Zielińska SSP w Ostojowie

Gabrysia Kubera SSP nr 1 w Suchedniowie

 

UCZNIOWIE KLAS IV - VIII ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

I miejsce - Małgorzata Barańska SSP nr 1 w Suchedniowie

II miejsce -  Gabriela Winkler SSP nr 1 w Suchedniowie

III miejsce - Daria Dulęba SSP w Ostojowie

Wyróżnienia:

Julia Zaród SSP nr 3 w Suchedniowie

Jakub Chrząszcz SSP w Ostojowie

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac gratulujemy!!!

Wręczenie nagród  i wystawa prac konkursowych odbędzie się 13 maja 2022r. o godz. 14.30 w bibliotece.

 

 

 

JUBILEUSZOWE SPOTKANIE KLUBU DKK

09.05.2022R.

 To już 5 lat spotkań z książką w ramach Klubu DKK. Nasz jubileusz uświetniła swoją poezją Lidia Markiewicz.

 

 

MINI LOTERIA 

               Zapraszamy wszystkich czytelników Oddziału dziecięcego, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w dniach od 9 maja do 14 maja 2022r. do udziału w mini loterii "Szczęśliwy los".  Losowanie szczęśliwego losu odbędzie się 16 maja, a na wygranego czeka nagroda-niespodzianka!

 

 

 

UWAGA KONKURS!!!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie ogłasza konkurs plastyczny pt.  "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU", zorganizowany z okazji Tygodnia Bibliotek 2022. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Suchedniów. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A3. Na prace czekamy do 10 maja w siedzibie biblioteki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 maja na stronie internetowej biblioteki. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody! Aby wziąć udział w konkursie należy wraz z pracą dostarczyć wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. 

 

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

 

Organizator konkursu:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Jana Pawła II w Suchedniowie.

Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w 2022r.

 

Cele konkursu:

- rozbudzenie wrażliwości estetycznej dzieci,

- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych,

- pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni,

- doskonalenie sprawności manualnej.

 

Zasady uczestnictwa:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch grupach wiekowych:

   - uczniowie klas I –III ze szkół podstawowych

   - uczniowie klas IV –VIII ze szkół podstawowych

      z terenu Gminy Suchedniów.

2. Termin składania prac upływa 10 maja 2022r.;

3. Termin ogłoszenia wyników konkursu 12 maja 2022 r. na stronie internetowej MGBP w Suchedniowie ( www.bibliotekasuchedniow.pl ).

4. Prace należy składać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie przy ulicy Kościelnej 3 w godzinach pracy biblioteki.

 5. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi, wcześniej      niepublikowanymi i nienagrodzonymi w innych konkursach.

6. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek,      malarstwo, kolaż, techniki mieszane) w formacie A3.

7. Tematyka pracy powinna być spójna i nawiązywać do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek, czyli „ Biblioteka –świat w jednym miejscu”.

8. Każdy uczestnik może zgłosić wyłącznie jedną pracę.

9. Uczestnik bierze udział w konkursie po złożeniu pracy wraz z wypełnionym i

podpisanym przez rodzica/ opiekuna prawnego Formularzem zgłoszenia uczestnika do konkursu plastycznego.

10. Każda praca konkursowa powinna  na odwrocie zawierać informacje: tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły.

11. Dostarczenie pracy i Formularza jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do pracy konkursowej na Organizatora, zgodą na jej publiczne udostępnianie (na stronie internetowej Organizatora, w mediach społecznościowych i tablicach ściennych) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu i nieodpłatne wykorzystanie wizerunku w materiałach informacyjnych Organizatora. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

12. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość, oryginalność,

- estetyka wykonania,

- samodzielność wykonania.

13. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, która  przyzna  nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

14. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

15. Biblioteka zorganizuje wystawę prac biorących udział w konkursie.

16. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/plik/formularz-zgloszenia-uczestnika-do-konkursu-plastycznego2-1650619267.docx

 

 

 

 

 

WYSTAWA MALARSTWA STEFANII WÓJCIK

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarskiej Stefanii Wójcik. Wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki w terminie do 15 maja 2022r.

Kilka słów o autorce:

Ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie  studia i dyplom na UMCS w Lublinie . Od 18  lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła  zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku oraz pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania,  Kanada, Australia ,USA/. 

Zdobywczyni wielu nagród m. in : Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku,  Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich w Rzeszowie, w Zamościu itp.

Autorka o swojej twórczości:

Pasja twórcza wyzwala we mnie  radość i ubogaca  życie. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej.

Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne,  czy  agresywne jak tendencje współczesne, ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą .Osadzony w realizmie świat pozwala zanurzyć się w piękno i marzenia.

Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka .

 

 

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

04.04.2022r.

 

   "Sekretne życie drzew" Peter Wohlleben

"Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew - istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nietylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem."

ADAM WAJRAK

 

 

 

 

 

Dyplom Mała Książka Wielki Człowiek dla Mai Zielińskiej. Gratulacje!

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Zapraszamy do naszej biblioteki!

 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Skarżysku-Kamiennej. Kiermasz będzie dostępny do 30 marca w godzinach pracy biblioteki.

 

 

 

 

 

MOC OPOWIEŚCI -BAZA BEZPŁATNYCH KSIĄŻEK

DLA DZIECI PO UKRAIŃSKU

        Wszyscy pomagamy tak, jak potrafimy. Jedną z form wsparcia dla dzieci, przybywających do nas z Ukrainy, może być możliwość spędzenia tego trudnego czasu na czytaniu książek i bajek, by choć na chwilę odwrócić ich uwagę i myśli od wojny i traumatycznych przeżyć. Poniżej linki do darmowych książek w języku ukraińskim:

 

https://lustrobiblioteki.pl/2022/03/70-darmowych-ksiazek-dla-dzieci-w-jezyku-ukrainskim-do-pobrania/

 

https://cyfrowydialog.pl/blog/moc-opowiesci-baza-bezplatnych-ksiazek-dzieciecych-po-ukrainsku/?fbclid=IwAR1cQiuAcMHRaC5KE3r-1xqy7tckqpuaj_F_j1iNIvrlD9-Z9n7eUXiVQCM

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

07.03.2022 r.

"Ogród Zuzanny" Justyna Bednarek Jagna Kaczanowska

Polecamy!

 

 

WIELKIE LITERY

Książki dla osób słabowidzących

       Wielkie Litery to nowe wydania książek z większą czcionką, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Dzięki nowemu formatowi lektura Wielkich Liter jest wygodniejsza, a przejrzysty format nie nadwyręża wzroku czytelnika. Seria jest polecana osobom słabowidzącym i seniorom. Zapraszamy do naszej biblioteki po książki z Wielką Literą!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Suchedniowie zaprasza na Walentynki z książką.

 

 

 

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

    Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat po czytelnicze wyprawki w ramach nowej edycji projektu : " Mała ksiązka - wielki człowiek". W wyprawce dzieci znajdą wyjatkową książkę  "Pierwsze czytanki dla..." , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w naszej bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z ksiągozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu takich naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Dzięki tej akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, jakim jest biblioteka.

   Gorąco zachęcamy do wziecia udzialu w akcji, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepszy Czytelnik Roku 2021

   Niezmiernie miło nam oznajmić, iż Najlepszym Czytelnikiem roku 2021 Oddziału dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie została Zuzanna Tuszyńska.

Serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

10.01.2022r.

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy nasze spotkania z Klubem DKK. Tematem naszej dyskusji była " Ziemia Obiecana " Baracka Obamy. To niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, światowej polityce i życiu w Białym Domu.

 

 

 

 

                                  Od dnia 03.01.2022 r.

Biblioteka będzie czynna w następujących godzinach

  Poniedziałek    Wtorek          Środa         Czwartek   Piątek        Sobota   
      10 - 17    10 - 17     10 - 17      8 - 15   10 - 17    9 - 13

 

 

Bezpłatna Cyfrowa Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

Ponad 2 000 000 artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism

academica.edu.pl     

                                                        dostępna w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej             

                                                                                      im. Jana Pawła II w Suchedniowie

 

    

 

Academica

 

Miejsko-Gminna  Biblioteka Publiczna w Suchedniowie dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek                  i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie  z systemu jest darmowe.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu swojej pracy na terminalu w bibliotece. Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń, zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu w Czytelni dla Dorosłych. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w Czytelni dla Dorosłych i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

 • Dostęp do współczesnych publikacji naukowych
 • Zasoby Biblioteki Narodowej dostępne w suchedniowskiej bibliotece
 • Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w Czytelni dla Dorosłych
 • Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń
 • Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin
 • Pełnotekstowa wyszukiwarka
 • Możliwość tworzenia notatek
 • Importowanie danych bibliograficznych
 • Zapamiętywanie kwerend
 • Korzystanie z systemu jest całkowicie darmowe

       

        Zapraszamy do korzystania w godzinach otwarcia biblioteki

 

 

 

 

                         

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie otrzymała dofinansowanie w ramach” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Priorytet 1 „Poprawa oferty  bibliotek publicznych”. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki dofinansowaniu biblioteka zwiększy zakup nowości dla różnych grup wiekowych.