Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie

św. Jan Paweł II patronem roku 2020Życzy:

Dyrekcja i Pracownicy M-GBP

w Suchedniowie

 


            Szanowni Czytelnicy

       Od 14. 12. 20 r. (poniedziałek) wznawiamy działalność Miejsko-Gminnej Biblioteki im. Jana Pawła II w Suchedniowie.

Biblioteka będzie czynna: poniedziałek - piątek                                                                                                               sobota  - nieczynna

Nowe zasady korzystania z biblioteki od 07.05.

 


     

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki


 Tworzenie tekstów do internetu
warsztaty pisarskie

       

         Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach organizuje warsztaty pisarskie ,,Tworzenie tekstów do internetu" , które są przeznaczone dla czytelników bibliotek. Poprowadzi je Patrycja Grzelczak. W ramach kursu odbędą się dwa spotkania (praca na platformie internetowej). Terminy: 14 i 21 listopada (dwie kolejne soboty) w godzinach 11.00 - 15.00.

Więcej informacji pod adresem:

http://www.wbp.kielce.pl/strona-glowna/aktualnosci/370-tworzenie-tekstow-do-internetu-warsztaty

Zapraszamy do udziału


 

  

        Przystąpiliśmy  do akcji '' Mała Książka - Wielki Człowiek".  Program jest skierowany do małych czytelników z roczników 2014-2017. Zachęcamy do wizyty w bibliotece i odbioru wyprawki czytelniczej. 

 Zapraszamy także w podróż wśród bibliotecznych regałów wraz z Karoliną i Piotrusiem.

 Materiał filmowy przygotowany przez Instytut Książki.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

Więcej

 

 

 Dziękujemy pięknie za wszystkie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza


 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02.03.)

         

  ,,Zwyczajny facet" to tytuł książki  nad jaką dyskutowaliśmy i dzielilismy się wrażeniami na marcowym spotkaniu klubu. Autorem ksiażki jest Małgorzata Kalicińska.

 

Więcej


 Książkobranie
(  28.02. )

       Pierwsze w naszej bibliotece "książkobranie", kazdy mógł przyjść, przynieś swoje już przeczytane książki i wymienić je na nowe, które go zainteresowały. Do wymiany były woluminy dla dzieci i dorosłych             o różnej tematyce.

 

 

  

 Przedszkolaki
( 28. 02. )

 

        Gościliśmy dziś przesympatycznych przedszkolaków z Przedszkola Samorzadowego w Suchedniowie. Dla najmłodszych czytelników to kolejna okazja aby poznać bibliotekę i zajrzeć w kolorowy swiat książek.

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 10. 02. )

 

       Nasze lutowe spotkanie klubu DKK, spokojnie, merytorycznie i z humorem. Skupiliśmy swoja uwagę na książce Katarzyny Bondy - ,,Florystka"

 

Więcej


 Ferie w bibliotece
( 27.01. -  07.02. )

   http://bibliotekasuchedniow.pl/pliki/obraz/2-1581511104.jpg

      Podobnie jak w latach ubiegłych , tak i w tym, zorganizowaliśmy dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynejk i pozostały w domach zajęcia w naszej bibliotece.  Podstawki pod kubki, kolorowe motyle, smoki ( te grzeczne i te już troche mniej ) to efekty pracy podczas zajęć. Wszystkie sporządzone przez siebie prace dzieci mogły zabrać do swoich domów. Ponadto  graliśmy i bawilismy się w kalambury, slime, monopoly, scrabble, i eurobusiness. Do zobaczenia za rok.

  
  

 Najlepszy czytelnik 2019 r. 

     

    Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym, wybraliśmy najlepszego czytelnika Działu dla dzieci M-GBP w Suchedniowie za miniony rok. Miło nam ogłosić że czytelnikiem roku 2019 została Ewa Styczeń.

Ewie bardzo serdecznie gratulujemy !


 Wernisaż wystawy Jacka Cholewy
( 31. 01. )

     

      Jacek Cholewa, fotograf-hobbysta, od ośmiu lat mieszka na stałe w Suchedniowie. Autor wystawy fotograficznej ,,Dwa Światy" zaprezentowanej w 2018 roku w naszej bubliotece. Tym razem tematem fernisażu był ,,Portret". W bardzo przystepny sposób pan Jacek przybliżył temat i techniki jakie zastosował podczas robienia zdjęć do nowej wystawy. Opowiedział także o swoich fotograficznych planach na przyszłość. Wystawę ,,Portret" można obejrzeć  do końca lutego w godzinach pracy biblioteki.


  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 13. 01. )

               Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, pierwsze w 2020 r. Klub działa bardzo prężnie, świadczy o tym doskonała frekwencja i żywa dyskusja nad czytanymi książkami. Tym razem dyskusja toczyła sie na temat ksiązki ,,W ciemni" - Faludi Susan.

 

Więcej


Książki i pufy od Kinder

      Otrzymaliśmy ksiażki i pufy, które dzieki głosom naszych czytelników, wygraliśmy w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie". Książki po opracowaniu zostaną dołączone do księgozbioru i będą służyły głównie naszym młodszym czytelnikom.


  

 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

  

 

 
 

 

 
 
 

 

       

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny