Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie
Urodziny pluszowego misia
( 04. 12. )

  W dzisiejszym świecie mechanicznych zabawek, pluszowy miś nadal jest bezkonkurencyjny. Niemal kazdy maluch ma misia. Pierwszy pojawił się ponad sto lat temu , a jego narodziny zawdzięczamy  prezydentowi USA Teodorowi Roosveltowi. Pierwszy wyprodukowany miś nosił imię Teddy, od imienia prezydenta USA. W naszej biibliotece corocznie obchodzimy urodziny pluszowego misia.

 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 03. 12. )

    Grudniowe spotkanie naszego Klubu DKK, tym razem rozmowa toczyła się na temat książki "Ostatnia piosenka" Nicholasa Sparksa.

 

 

Więcej


"Cała Polska Czyta Dzieciom"
( 16.11. )

     Kolejne spotkanie "głośnogo czytania", pod patronatem społecznej akcji  "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem dzieci obecne na spotkaniu posłuchały fragmentu ,,Emila ze Smalandii" - Astrid Lindgren, ,,Kapelusza Pani Wrony"- Danuta Parlak i legędę o powstaniu Warszawy.

 

 

Więcej


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 05. 11. )

    "Pokojówka miliardera" to książka nad którą dyskutowaliśmy podczas listopadowedo spotkania  klubu DKK. Duża frekwencja, żywa wymiana poglądów i miła atmosfera to cechy naszego klubu. Zachęcamy wszystkich którzy czytają i lubią dzielić się swoimi wrażeniami o książkach do dołaczenia do naszego grona.

 

Więcej


Planszostrada
 ( 29. 10. )

         Gry planszowe to wspaniała rozrywka, możliwość miłego spędzenia czasu w gronie innych graczy. Przekonali sie o tym ci, którzy uczestniczyli w kolejnej naszej "Planszostradzie". Spotkanie jak zwykle prowadzili Michał Pajek Marcin Obara, organizatorzy niezapomnianego "Jagacomu"

 

 


  

,,Dwa Światy" - wystawa fotograficzna Jacka Cholewy
 ( 23. 10.  -  30.11. )

         Prezentowany na wystawie projekt ,,Dwa Światy" powstał poprzez nałożenie na siebie dwóch obrazów na jednej klatce czarno-białego filmu. ,,Dwa Światy" zostały wykreowane w procesie ścierania się tego, co starannie przemyślane z tym, co chaotyczne i nieprzewidywalne.

Jacek Cholewa. Pochodzi z Krakowa, rocznik 1969, absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf - hobbysta, od sześciu lat mieszka na stałe w Suchedniowie. Fotografią zajmuje się od kilku lat. Skupia się przede wszystkim na technikach analogowych. Lubi eksperymentować, poszukujac ciekawych tematów i kreatywnych koncepcji twórczych.

wernisaż wystawy

  

 


Spotkanie autorskie z  Karoliną Wilczyńską
( 15. 10. )

        Gościliśmy na spotkaniu autorskim Karolinę Wilczyńską, pisarkę rodem z Kielc, autorkę powieści obyczajowych. Podczas spotkania z czytelnikami opowiedziała  w jaki sposób udało jej się spełnić swoje wielkie marzenie o pisaniu. W swoich książkach pisze głównie o kobietach, emocjach, uczuciach, problemach. Akcja jej książek rozgrywa się najczęściej w regionie Świętokrzyskim. Pani Karolina ujęła nas swoją otwartością i poczuciem humoru, spotkanie przebiegało w formie żywej dyskusji z czytelnikami.

       Karolina Wilczyńska - mieszka i pisze w Kielcach. Trenerka, terapeutka, prezeska fundacji. Autorka powieści: Performens (2006), Ta druga"(2011). Anielski kokon (2013), Jeszcze raz,Nataszo (2014) ,Stacja Jagodno.Zaplatana miłość (2015), Stacja Jagodno.Marzenia szyte na miarę (2015), Dasz radę Nataszo (2016). Laureatka konkursu na powieść Świat  kobiety 2011 oraz konkursów na opowiadania Littera Scripta, Kryminalna Piła, Secretum Caligo.

Spotkanie sfinansowano ze środków Instytutu Książki w Krakowie

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 01. 10. )

     Październikowe spotkanie naszego Klubu DKK, dyskutowaliśmy na temat ksiązki ,,Córka opiekuna wspomnień" - Kim Edwards.

 

 

Więcej


 Czytanie na trawie 
( 21.09. )

      Piękne wrześniowe słońce, wybraliśmy się więc z książką  do miejskiego parku

 

 


  

Narodowe Czytanie 2018
( 08.09. )

       Kolejny już raz właczyliśmy się w Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem  czytaliśmy ,, Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r, została zainicjowana lekturą "Pana Tadeusza".

Wszystkim którzy właczyli się do tegorocznego czytania, składamy serdeczne podziękowania. Byli to: Cezary Błach, Izabela Głowala-Działak, Ewa Kaniewska, Ireneusz Kuliński, Teresa Bujnowska, Anna Sidelnikow, Nikola Morawska, Mariola Pasek, Karolina Zolbach, Oliwier Pirot, Marcel Szkurłat, Małgorzata Łukasiak, Kazimiera Lorenz, Aleksander Wrotniak, Natalia Rogóż, Maria Wędrychowska, Łukasz Tumulec, Nikola Przeorska, Angelika Potkańska, Anna Paterka, Beata Słoma, Marzena Sutowicz, Jacek Odzimek, Bożena Kaniewska, Maria Markiewicz, Krystyna Sasal, Marcin Pałac, Anna Salwa, Kinga Maria Głowacka, Maja Podgórska, Barbara Sokołowska, Małgorzata Wiśniewska.

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 03.09. )

       Pierwsze powakacyjne spotkanie klubu DKK. Jak zawsze: dyskusja, dzielenie się opiniami i odczuciami na temat przeczytanych książek. Omawialiśmy M. Bunda ,,Nieczułość" oraz J.Guse ,,Nie zawrócę".

 

Więcej


 


Spotkanie z Marleną Zynger
( 26.06. )

        Gościliśmy Panią Marlenę Zynger, poetkę związaną z naszą miejscowoscią. Redaktorką kwartalnika "LiryDram". Spotkanie okazało się niezwykle interesujace, Pani Marlena to niezwykle pogodna i komunikatywna osoba, którą się słucha z wielką przyjemnością. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i bardzo mile spędzony czas.

 


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04.06. )

      "Fałszerze pieprzu" - Moniki Sznajderman i "Mali bogowie" - Pawła Reszki to książki które omawialiśmy na ostatnim spotkaniu przed wakacjami. Kolejne dopiero we wrześniu, ale już teraz zapraszamy wszystkich, którzy lubią literaturę i dzielą się swoimi opiniami na temat przeczytanych książek

 

Więcej

 


lekcja "przy obrazach"
 ( 23.05.  )

     

    Pod opieką Pani Bożeny Kaniewskiej Magdaleny Miernik, odwiedziła nas liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstwowej w Ostojowie. Aby obejrzeć prezentowaną wystawę malarstwa Elżbiety Jabłońskiej. Była to doskonała okazja aby dzieci zapoznały się  z obrazami olejnymi wykonanymi techniką "szpachlową" , w jakiej zostały one wykonane. Technika ta wykorzystywana jest najczęściej do prac o tematyce  motywów roślinnych i motywów architektury. Takie  własnie obrazy prezentowane są w naszej bibliotece.


  

Spotkania o grach - gry kooperacyjne
 ( 19.05.  )

         Majowe "Sptkania o grach" poświęcone były w całości grą kooperacyjnym, w których charakterystyczna cecha to taka, że grajacy muszą połaczyć swoje siły aby zwycięzyć. Tego typu gry moga być przeznaczone  dla jednej lub większej ilości graczy. Spotkanie prowadził Krzysztof Rogala i Marcin Obara.

 

 

 


Wystawa malarstwa Elżbiety Jabłońskiej
 ( 16.05. - 16.06. )

      Zapraszamy do obejrzenia obrazów Elżbiety Jabłońskiej. Prace sa ciekawe i bardzo ekspresyjne. Wystawa dostępna jest w godzinach pracy biblioteki. Obrazy będą wystawione do 16.06.br.

Elżbieta Jabłońska - Urodziła się i mieszka w Starachowicach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach z 1984 r. - dział konserwacja rzeźby. W 2007 roku uzyskała dyplom Politechniki Radomskiej - Edukacja Artystyczna w zakresie działań multimedialnych. Uprawia malarstwo olejne i suchą pastelę.


  

 

Rymowanki bez trzymanki - konkurs pięknego czytania
 ( 11.05. )

       "Rymowanki bez trzymanki " - to tytuł konkursu jaki odbył się w naszej Bibliotece podczas trwającego (8-15 maj), pod hasłem DoWolność czytania Tygodnia Bibliotek. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Łącznie zgłosiło się 27-miu czytajacych ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Czytano wiersze dla dzieci : Juliana Tuwima, Jana Brzechwy. Doroty Gellner, Agnieszki Frączek. Konkurs przebiegał w  trzech etapach, poziom był bardzo wysoki, zważywszy na to iż uczestnicy czytali bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Teksty zostały przydzielone w drodze losowania. Komisja w składzie: Małgorzata Winkler (WBP w Kielcach), Agnieszka Wikło (BP w Skarżysku -Kam.) i Michał Redlica (nauczyciej j. polskiego) wyłoniła następujących zwycięzców :

I miejsce - Michalina Maciejczyk

II miejsce - Aleksandra Podgórska

III miejsce Julia Majcher

wyróżnienie: Karolina Zolbach

Dziekujemy Komisji za pracę podczas konkursu, a wszystkim czytającym za udział i wielkie zaangażowanie

Galeria


Planszostrada
 ( 10.05. )

     

 Kolejny już raz gościliśmy w naszej bibliotece miłośników "planszówek", tym razem graliśmy w: "Blokus", "Kingdomino", "Dixit" , "Osadnicy z Catanu" , " Duuuszki", "Przebiegłe wielbądy". Spotkanie prowadzili: Michał Pajek, Krzysztof Rogala, Marcin Obara. Gry planszowe to doskonała rozrywka, rywalizacja i bardzo miło spędzony czas, oraz możliwość rozwinięcia wyobraźni.

Galeria


Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas - Łoniewską
 ( WBP w Kielcach 10.05. )

    Nasz klub DKK uczestniczył w spotkaniu autorskim z Agnieszką Lingas - Łoniewską, autorką ponad 20 ksiązek o tematyce sensacyjnej i obyczajowej. Pani Agnieszka okazała się osobą bardzo sympatyczną i komunikatywną, dzięki temu spotkanie przebiegało bardzo "dynamicznie" i "w ciepłej atmosferze". Skorzystaliśmy też z okazji i zwiedziliśmy również WBP w Kielcach. Serdecznie dziekujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

 

  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07.05. )

     Podczas majowego spotkania klubu DKK dzielilismy się spostrzezeniami i dyskutowaliśmy na temat książki Elizabeth Strout -  "Okruchy codzienności" . Czasami tak bywa, ze zamykamy się w sobie. Ukrywajac głeboko swoje prawdziwe emocje. Tak własnie postępuje główna bohaterka tej powieści Elizabeth Strout. Książka otrzymała w 2009 r. nagrodę Pulitzera.

 

Więcej

 


 Przedszkolaki
 ( 30. 04 )

       Korzystając z wiosennej słonecznej pogody, odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorzadowego w Suchedniowie. Kolorowe ksiażki i czytelnia zachęciły dzieci do ogladania zgromadzonych na regałach bajek ,baśni i opowiadań. Poznały także takie pojęcia jak : czytelnik, karta czytelnika, karta książki. Zdradziliśmy im także tajemnicę jak rozpoznać książkę z biblioteki i gdzie w bibliotece mieszka Kubuś Puchatek.

  


  

 Pierwszaki
 (23 . 04 )

      Po pasowaniu na czytelnika w bibliotece szkolnej, odwiedziły nas uczniowie z klas I Szkoły Podstawowej nr 3 aby zapoznać się z naszą biblioteką . Dowiedzieć jak funkcjonuje i w  jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki publicznej. Po zapoznaniu z zasadami i regulaminem, pokazaliśmy  młodym czytelnikom Dział dla dzieci, Dział dla dorosłych, oraz, czytelnię i magazyny do których na codzień  mają wstęp tylko pracownicy.

  

 


Spotkania o grach - karciane gry niekolekcjonerskie
( 21.04. )

         Karciane gry niekolekcjonerskie były tym razem tematem spotkania miłośników rozrywki "bez komputera". Zajęcia jak zwykle poprowadził Krzysztof Rogala. Po omówieniu tematu i zapoznaniu się z tym typem gier, odbył się  bardzo interesujący turniej w  "Ewolucję".  Logiczne myślenie i odpowiednia reakcja na ruch przeciwnika, to cechy jakimi  musieli wykazać się uczestnicy podczas rozgrywki.

 


  

"Cała Polska Czyta Dzieciom"
( 13.04. )

              Od wielu już lat czytamy dla dzieci i uczestniczymy w kampanii  "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem czytaliśmy "Bułeczkę" Jadwigi Korczakowskiej i "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. Naszymi lektorami byli : Julita Kabała (TPD Suchedniów), Beata Słoma (TPD Suchedniów), Jacek Odzimek ( UMiG Suchedniów).

Więcej

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 09.04. )

        Bardzo się cieszymy że spotkaniom naszego Klubu DKK towarzyszy niezmiennie duża frekwencja. Za nami już kwietniowe spotkanie, na którym dzieliliśmy się swoimi wrażeniami  po przeczytaniu książki Mariusza Szczygła "Kaprysik", oraz książki "Delikatność" Davida Foenkinosa. Wiele spostrzeżeń, uwag i różnorodność odbioru treści, powoduje że nasze dyskusje są żywe i interesujące. Wszystkich serdecznie zapraszamy, nastepne spotykanie już w Maju.

 

Więcej


Katalog elektroniczny
( 26.03. )

      Dawniej kartkowy, obecnie elektroniczny - katalog. Niezbędny aby wyszukać w księgozbiorze odpowiednie materiały. Jak się nim posługiwać, jakie kryteria wybrać aby  szybko odnaleźć to czego potrzebujemy. Tego wszystkiego dowiedziała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Suchednioiwe, podczas lekcji bibliotecznej której tematem był właśnie katalog elektroniczny M-GBP w Suchedniowie.

 

Więcej


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 05.03. )

       Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu w naszej Bibliotece. Dzieliliśmy się wrażeniami po przeczytaniu ksiązki " Nie jestem Megi" Ireny J. Paździerz. Miła atmosfera, merytoryczna dyskusja, możliwość podzielenia się swoimi odczuciami po przeczytaniu książki z innymi uczestnikami. To cechy naszego klubu. Serdecznie zapraszamy  na kolejne spotkanie, tym razem w drugi poniedziałek Kwietnia.

 

Więcej


Spotkania o grach - gry wyobraźni
( 24.02. )

       

Gry wyobraźni to szczególny rodzaj "gier bez pradu", sposób rozgrywki zaczerpniety jest  z klasycznych RPG. Na poczatku tworzymy własnego unikatowego bohatera, z którym następnie przeżywamy przygody w róznych światach. Nasz bohater rozwija sie , uczy, staje się wciąż madrzejszy, silniejszy i potężniejszy. Zmierza do celu wybraną przez siebie drogą. Ale jaki to jest cel? Jka droga? ...To jedynie wie wyobraźnia graczy bioracych w zabawie. Na nasze spotkanie przybyli specjalnie zaproszeni "mistrzowie gry": Marcin ObaraArtur Jasiński i Marcin Gawliński, krórzy zapoznali nas z tematyką  i zasadami. Stworzyli fantastyczne swiaty, a nam nie pozostało nic innego jak z ich popmocą udać się na wyprawę drogami naszej wyobraźni....

 

  

 


Ferie w bibliotece
( 12.02. - 23.02. )

      Podczas tegorocznych ferii warto było odwiedzić naszą bibliotekę. Zajęcia były bardzo urozmaicone, można było uczestniczyć w zajęciach manualnych, plastycznych i literackich. Odbył się turniej w "Dice Masters" w którym zwyciężył Mateusz Wojtachnio przed swoja siostrą Natalią i Tomaszem Rogalą. Stawialiśmy także pierwsze kroki w programowaniu. Nasz  robot Robi krążył po bibliotece sprytnie omijając wszelkie przeszkody, serdecznie sie do nas przy tym uśmiechając. Odwiedziła nas także grupa dzieci z Świetlicy Środowiskowej przy parafii św Andrzeja w Apostoła w Suchedniowie z którą rozmawialiśmy na temat książek, biblioteki i korzyści płynących z systematycznego czytania.

 

  
  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 05.02. )

       "Gorące mleko" - to tytuł ksiązki brytyjskiej pisarki Deborah Levy, nad którą toczyła się dyskusja podczas kolejnego spotkania DKK. Ogromnie miło  dzielić się wrażeniami z przeczytanej książki w miłej i sympatycznej atmosferze, jaka panuje w naszym klubie. Zapraszamy na następne spotkanie.

 

Więcej


Spotkania o grach - Dice Masters
( 27.01. )

       Kolejne spotkanie miłośników gier bez pradu w naszej Bibliotece. Tym razem tematem były gry kościane kolekcjonerskie, Spotkanie prowadził Krzysztof Rogala, który chętnie dzielił się  swoją wiedzą i ciekawostkami ze "świata gier". Rozegraliśmy także turniej w grę Dice Masters, po zaciętej i emocjonującej rywalizacji zwyciężył Mateusz Urbańczyk przed Marią Obarą. Trzecie miejsce zajeła  Wiktoria Jarosz. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie  gdzie bedziemy zajmować się grami wyobraźni.


  

Gdzie mieszka książka ?
( 26.01. )

   

 Nasza wizyta u maluszków z Planety Dziecka.  Jak zwykle miło i sympatycznie, nie pozostało więc nam nic innego jak podzielić się naszą największą tajemnicą - co ksiązki najbardziej lubią robić i gdzie najchętniej mieszkają. Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

 

  
 

 


Najlepszy czytelnik 2017

         

Już od 10 lat wybieramy najlepszego czytelnika minionego roku Działu dla dzieci. W roku 2017 najlepszym czytelnikiem okazała się Martyna Węglarczyk. Serdecznie Martynie gratulujemy !!. 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 08.01. )

  

 

  Za nami pierwsze w 2018 r. spotkanie DKK. Przedmiotem dyskusji była książka "Złoty sen" Grażyny Jeromin-Gałuszki. Bardzo nas cieszy że nasz klub działa tak pręznie , a liczba osób bioracych udział w naszych spotkaniach wciąż wzrasta. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Zapraszamy.                     

Więcej

 


                     tej grupy je                                                          

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny